Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
w Chwaszczynie

ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno

 

Zapytanie cenowe

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie

ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na

Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza

w Chwaszczynie w roku szkolnym 2023/2024 roku

 

ZAMÓWIENIE O WARTOŚCI  PONIŻEJ RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000  ZŁ NETTO

 

Zapytanie ofertowe nr 1

 

Opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze zamówienie obejmuje świadczenie usługi przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2023/2024 w okresie od  02.01.2024r. do 21.06.2024 r. Usługa obejmuje przygotowanie i dostawę w dni nauki szkolnej gorących posiłków obiadowych jednodaniowych (drugie danie) wraz z napojem. Dla potrzeb niniejszego postępowania jako napój rozumie się następujące produkty: herbata, sok, kompot, woda.

Pod pojęciem  posiłek jednodaniowy Zamawiający rozumie posiłek o wartości odżywczej i kalorycznej zgodniez  wymogami obowiązującymi w żywieniu młodzieży: min. 800 kcal (preferowany podział w celu zapewnienia zbilansowanej diety: białko 10-15%, tłuszcz poniżej 30%, węglowodany 50-65%). Zamawiający rozumie posiłek jednodaniowy składający się z dania obiadowego drugiego, surówki/sałatki/warzyw z wody itp. oraz „napoju”.
W przypadku wydawania takich dań jak: risotta, potrawki, gulasze, sosy mięsno-jarzynowe, lecza, bigosy, dania z produktów strączkowych, makarony z mięsem i jarzynami itp., które zawierają już warzywa dodatkowej „surówki” nie wydaje się. Należy jednak w jadłospisie poza ziemniakami uwzględnić min. 150 g warzyw (lub/ i owoców) na tzw. talerz – czyli ilości po obróbkach,  która finalnie trafia na talerz. W przypadku potraw (szczególnie tych wydawanych na słodko – pierogi z serem lub owocami, naleśniki z twarogiem itp.), do których „nie pasuje surówka” zapewnić należy owoc (np. jabłko, banan) także w minimalnej ilości – 150g. Wykonawca w menu może zaproponować raz w tygodniu danie smażone i raz w tygodniu musi być danie rybne.

W planowaniu jadłospisu należy uwzględnić następujące gramatury dań gotowych do wydania :

 

                    1. sos do porcji obiadowych – 50-100g

                    2. gulasz mięsny – 200-250g

3. kasza, ryż, makaron, ziemniaki, puree do drugiego dania – 250-350g

4. dania z warzyw (dodatki do drugich dań, tzw. „surówki) – 150-250g

5. kompot, herbata lub sok – 200-250 ml

6. bigos, dania z produktów strączkowych – 350-450g

7. gulasz mięsno-jarzynowy, potrawka z kurczaka, leczo – 250-350g

                    8. makarony z mięsem i jarzynami, risotto – 350-450g

10. pulpety, kotlety, zrazy, pieczenie itp. – min. 100g

Podczas tworzenia jadłospisów korzystać należy z Tabel składu i wartości odżywczej żywności Instytutu Żywności i Żywienia. Sporządzone menu powinno być dostosowane do zapotrzebowania dzieci i młodzieży  oraz uwzględniać preferencje smakowe dzieci ( nie wskazane jest przygotowanie posiłków typu żołądki, wątróbka, itp.) oraz spełniać wymogi obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie w tym obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty, oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach  a w przypadku jego zmiany  wykonawca dostosuje menu do nowo brzmiących przepisów.

Naliczając produkty (szczególnie warzywa, owoce, mięsa, ryby itp.) w jadłospisie uwzględnić należy ubytkiwynikające z obróbki warzyw owoców, wynikające z procesu technologicznego.

Planując menu należy kierować się sezonowością warzyw i owoców oraz doborem, produktów po względem kolorystycznym, tak by unikać wydawania dań o podobnej  kolorystyce (np. zraz wołowy + sos pomidorowy + buraczki). Menu powinno być   urozmaicone (wydawanie danej potrawy nie może odbywać się częściej, niż co 14dni). Miejsce gdzie przygotowywane będą obiady, przyjmowanie produktów (surowców) do magazynu, obróbka wstępna, przygotowywanie, porcjowanie, obróbka termiczna, wszelkie procesy technologiczne oraz warunki techniczne i sanitarne pomieszczeń kuchni oraz  magazynów muszą być zgodne z zasadami systemu HACCP (przede wszystkim wydanie posiłków w ciągu czterech godzin od finalnego przygotowania - dotyczy to szczególnie ryb). Temperatura II dania, w momencie wydawania posiłku dzieciom i młodzieży w stołówkach  szkolnych powinna wynosić ok. 650C.

Każda osoba wykonująca prace w procesie produkcji lub w obrocie żywnością, przy czynnościach wymagających bezpośredniego stykania się z żywnością, musi posiadać odpowiedni stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym na podstawie przepisów ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach.

Potrawy powinny być sporządzone przy zachowaniu zasady odpowiedniego doboru barw smaków, zapachów i konsystencji (nieprawidłowe jest podawanie w jednym posiłku dwóch potraw słodkich, kwaśnych lub ostrych lub o podobnej barwie itp.); uwzględniające  sezonowość produktów (warzywa i owoce); uwzględniające pory roku, temperaturę otoczenia. Wykonawca przy przyrządzaniu posiłków winien stosować różną technikę sporządzania potraw, uwzględniając produkty z każdej grupy.

W menu (w cyklu dwutygodniowym) nie mogą się powtarzać potrawy, by jak najbardziej urozmaicać produktami z różnych grup w tym czasie oraz  pod różnymi formami.

Przy ustalaniu MENU  należy kierować się zasadami:

  1. sezonowością produktów dostępnych na rynku,
  2. uwzględnić, że wartość odżywcza potrawy będzie mniejsza od wartości odżywczej surowców użytych do jej przygotowania, 
  3. urozmaicać dania i potrawy poprzez używanie produktów z różnych grup
  4. zadbać o optymalną wartość odżywczą i energetyczną dań
  5. zestawiać potrawy w dania w taki sposób, by zarówno pod względem kolorystyki jak i walorów smakowych, pasowały do siebie
  6. uwzględnić preferencje smakowe dzieci
  7. stosować produkty o wysokiej wartości odżywczej, bogatych w witaminy i minerały a tym samym unikać tzw. pustych kalorii
  8. nie powtarzać tych samych dań w dwutygodniowym menu
  9. wymogami Zamawiającego

Posiłki powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Do przygotowania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. Należy zminimalizować  używania produktów zawierających glutaminian sodu oraz  następujących produktów: konserw,  parówek oraz wędlin z dodatkiem produktów białkowych (soja) i/lub  skrobi modyfikowanej. W przypadku podawania dzieciom owoców muszą być w całości nie dopuszcza się dzielenie jednego owocu pomiędzy kilkoro dzieci ( np. pół jabłka, pół banana itp.).

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania badań sprawdzających jakość przygotowanych posiłków pod względem kaloryczności, gramatury, temperatury oraz do sprawdzenia produktów z jakich zostały przygotowane pod względem ich pochodzenia, składu, terminu ważności. 

Transport obiadów musi odbywać się w atestowanych termosach. Przygotowane posiłki zapakowane w termosach  nie mogą być przechowywane dłużej niż godzinę (czas liczony od momentu zapakowania posiłków i zamknięcia termosu do momentu dostarczenia termosów do palcówki). 

 

Szacunkowa  ilość posiłków w ciągu trwania umowy – ok 14300 – ok. 130 posiłków dziennie. Istnieje możliwość zmniejszenia dziennych wielkości ilości dostaw posiłków głównie ze względu na obecny stan epidemii panującej w całym kraju i wprowadzanie przez rząd nauki zdalnej w szkołach. W takim przypadku lub gdy w danym dniu szkoła będzie miała dodatkowe dni wolne  ustalone przez dyrekcję szkoły i nie będzie zajęć szkolnych  Wykonawca w zamian może po uzgodnieniu z Zamawiającym zapewnić suchy prowiant dzień wcześniej lub następnego dnia o wartości nie mniejszej niż wartość posiłku obiadowego wskazana w ofercie. Odległość pomiędzy zakładem(punktem gastronomicznym, w którym będą przygotowywane posiłki) a szkołą nie może być większa niż 30 km.

 

Godzina wydawania posiłków dla placówki będzie ustalona indywidualnie z dyrektorem szkoły i będzie w przedziale czasowym 11.00-14.00, czyli  nie wcześniej niż 11.00 i nie później niż 14.00.

Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia urządzeń, sprzętu itp. podtrzymujących temperaturę posiłków np. podgrzewacze. O konieczności dostarczenia takiego urządzenia dyrektor szkoły powiadomi Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej jednego dnia. W czasie  realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt do wydawania dzieciom posiłków i posprzątania pomieszczenia po zakończeniu wydawania posiłków. Zużyte naczynia jednorazowe, odpadki, resztki wykonawca zabiera z terenu szkoły i utylizuje we własnym zakresie i na własny koszt niezwłocznie po wydaniu posiłków.

Wykonawca zapewnia jednorazowe naczynia i sztućce w ilości odpowiadającej ilości wydawanych posiłków. Ponadto jest zobowiązany po spożyciu przez dzieci  posiłków do uprzątnięcia pomieszczenia (usunięcie brudnych naczyń i sztućców i wywiezienie ich, umycie stołów i krzeseł oraz podłogi) bezpośrednio po wykonaniu danej usługi. Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie do zapewnienia co najmniej jednej osoby do wydawania posiłków. Wydawanie posiłków nastąpi w szkolnych punktach żywieniowych, wskazanych przez dyrektora danej szkoły. Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i wydawania posiłków o najwyższym standardzie jakościowym. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. 2020 poz.2021 z późn.zm.) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w rozporządzeniu WE nr 852/2004 w sprawie higieny środka spożywczego z dnia 29.04.2004 roku w rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością , w rozporządzeniu Komisji (WE)  nr 983/2009  w sprawie udzielania i odmowy udzielenia zezwoleń na oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności i odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz do rozwoju i zdrowia dzieci.

Ilość dostarczanych posiłków do poszczególnych szkół może ulec zmianie stosownie do zaistniałych    okoliczności (w zależności od liczby dzieci objętych tą formą pomocy na podstawie decyzji administracyjnych).  Zamawiający płaci za rzeczywiście wydane posiłki.

 

Rozliczenie za dostarczone posiłki będzie odbywać się  na podstawie wystawionej na koniec miesiąca  faktury wraz z załączonym wykazem dzieci. Należność za wystawioną fakturę będzie płatna w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury. Zamawiający będzie rozliczał się za ilość rzeczywiście przygotowanych i dostarczonych posiłków w danym miesiącu  według cen jednostkowych określonych w formularzu ofertowym.

 

W momencie wydawania  posiłków   posiłek musi być świeży, estetycznie podany, gorący o odpowiedniej konsystencji.

Zamawiający zastrzega sobie prawo okresowych niezapowiedzianych kontroli dotyczących jakości posiłków (estetyka, temperatura, walory smakowe), sposobu organizacji procesu wydawania posiłków. W imieniu Zamawiającego kontroli dokona powołany zespół.

 

Zamawiający dopuszcza  jednorazowe  zmiany  w menu  w sytuacjach związanych z tradycją, wyznaniem np. tłusty czwartek, Popielec, śledzik itp. Zamawiający zastrzega sobie możliwość publikacji menu wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana  poprzez publikowanie na stronie internetowej szkoły.

 

Wykonawca przygotowuje posiłki w dniu ich wydania. Wykonawca winien tak zorganizować proces przygotowania posiłków aby posiłki były świeżo przygotowane, nieodgrzewane itp. Nie wskazane jest przygotowanie posiłków kilka godzin wcześniej a następnie ich długotrwałe podgrzewanie lub  odgrzewanie (podawanie ponownej obróbce) i zapakowanie do termosów. Proces przygotowania posiłków powinien być sprawny, przeprowadzony w taki sposób aby  zapewnić jak najmniejszą stratę wartości odżywczych, witamin, minerałów, zmianę konsystencji, wyglądu itp. Zamawiającemu zależy na jak najkrótszym okresie przetrzymywania gotowych posiłków w termosach lub innych urządzeniach zapewniających utrzymanie wysokiej temperatury posiłku.

Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz wydanymi w tym zakresie zaleceniami i wytycznymi uprawnionych organów państwowych i samorządowych oraz podejmować wszelkie kroki mające na celu zapewnienie ochrony zdrowia zarówno osób realizujących usługę jak i korzystających z usług. Przedmiot zamówienia musi być realizowany wyłącznie w oparciu i z zastosowaniem obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiednio dla konkretnych obszarów.

Realizator będzie zobowiązany podczas realizacji zadania do zapewnienia dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami na poziomie minimalnych wymagań, określonych w art. 6-7 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U.  z 2020 r. poz. 1062 z póź. zm.).

 

 

  1. Zamawiający

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno

stronainternetowa:www.chwaszczyno.edu.pl, e-mail: zschwaszczyno@wp.pltel./fax 58 552-80-10

 

  1. Termin realizacji zamówienia

 

od 02 stycznia 2024 r. do 21 czerwca 2024 r.

 

  1. Sposób przygotowania oferty

 

Ofertę należy umieścić w zabezpieczonej kopercie i opisać nazwą i adresem wykonawcy oraz nazwą i adresem zamawiającego, a także napisem „Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w roku szkolnym 2023/2024 roku”

 

Oferta będzie również ważna jeżeli zostanie przesłana na adres e-mail:zschwaszczyno@wp.pl

 

Do oferty należy załączyć:

  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu gastronomicznego, w którym są przygotowywane posiłki;
  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu środka transportu do przewozu żywności;
  • zaproponowane menu na 14 dni.

W ofercie należy podać wartość zamówienia netto i brutto wyrażoną liczbowo i słownie na załączonym   formularzu ofertowym.

  1. Miejsce i termin składania ofert

Oferty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie  do dnia 21.12.2023 r. do godz. 12:00.

  1. Kryteria oceny ofert

 

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:

kryterium  CENA – 100 %

  1. Ogłoszenie wyników postępowania

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie dnia 21.12.2023 r. o godz. 13:00.

 

 

 

 

Dodatkowe warunki

 

Wykonawca, wyłoniony w wyniku przeprowadzonego postępowania najpóźniej 7 dni od podpisania umowy dostarcza Zamawiającemu: DOWÓD UBEPIEZPIECZENIA od  odpowiedzialności cywilnej z tyt.  prowadzonej działalności i posiadanego mienia z rozszerzeniem o:

- OC za produkt (żywienie) – z uwzględnieniem szkód wyrządzonych w związku z prowadzeniem stołówek(zbiorowe żywienie) w tym szkody polegające na zarażeniu salmonellą, czerwonką lub inną chorobą przenoszoną drogą pokarmową,  

- szkody wyrządzone przez podwykonawców, o ile Wykonawca będzie z nich korzystał  

na sumę gwarancyjną nie niższą niż 200.000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania ważnej polisy przez cały okres trwania umowy.

 

  1. Osoba upoważniona do kontaktu: Aneta Wentk

 

  1. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Chwaszczyno, dnia 07.12.2023r.

 

 

 

 

Załącznik nr 1

…………………………dnia……………………2023  r.

 

………………………………………………………………

                                         Pieczęć firmowa, NIP, REGON

 

FORMULARZ OFERTOWY

 

Odpowiadając na zapytanie ofertowe z dnia………………………….., dotyczące:

„Przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci do szkół w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2023/2024”

oferujemy wykonanie zamówienia za cenę jednostkową:

 - .................................. zł brutto za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem(słownie:.......................................................................................................................)
w tym podatek VAT w wysokości...................% co stanowi kwotę.........................................zł

Na cenę za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem składa się :

  1. koszt produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania posiłku („wsad do kotła”) - w kwocie ........................................zł brutto, tj. ……………………………… zł netto
  2. inne koszty ( w tym m.in. przygotowanie, dostarczenie i wydanie jednego posiłku) -
    w kwocie .............................................. zł brutto , tj. …………………………….. zł netto
     

Szacunkowe wynagrodzenie  z tytułu realizacji niniejszego zamówienia wynosić będzie ………………………... zł łącznie z podatkiem VAT ustalono w następujący sposób:

 

14300 x    …………….………... zł = ………………….. łącznie z podatkiem VAT

 przewidywana                               cena jednostkowa brutto                                         cena łączna

maksymalna liczba  posiłków   

 

 

Zakład ( punkt gastronomiczny), w którym będą przygotowane posiłki w trakcie realizacji umowy mieści się w………………………………………………………..……

……………………………………………………………………………………………….                                                podać adres

 

Odległość pomiędzy  zakładem ( punktem gastronomicznym) wskazanym powyżej, w którym będą przygotowywane posiłki,  a siedzibą Zamawiającego wynosi ………… km

                                                                                                                           podać ilość w km  liczoną  jako 

                                                                                                                                       odległość  trasy (drogi)  jaką będę dostarczane  posiłki 

 

1. Oświadczamy, że zobowiązujemy się zamówienie zrealizować zgodnie z ogłoszeniem

2   Oświadczamy, że będziemy uważali się za związanych złożoną ofertą przez okres 30 dni.

3.  Oświadczamy, że:

a) zapoznaliśmy się z treścią ogłoszenia i nie wnosimy do nich zastrzeżeń,

b) zdobyliśmy konieczne informacje do przygotowania oferty,

c) w cenach oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i zawarcia przyszłej umowy.

d) dysponujemy środkami finansowymi niezbędnymi do realizacji całego zamówienia.

4. Oświadczamy, iż przez cały okres  realizacji niniejszego zamówienia co najmniej 2 osoby (świadczące bezpośrednio usługę:  kucharz, pomoc kuchenna itp.) będą pracować  w wymiarze  min. połowy pełnego wymiaru czasu pracy na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę  w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974r Kodeks Pracy lub właściwych przepisów państwa członkowskiego UE lub europejskiego Obszaru gospodarczego, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub w ramach zatrudnienia socjalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 176z późn. zm.) (np. zatrudnienie wspierane, w tym w ramach spółdzielni socjalnej lub Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego) lub odpowiadające mu programy lub formy zatrudnienia określone w przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

5.Upoważniamy Zamawiającego bądź upoważnionych przez niego przedstawicieli do przeprowadzenia wszelkich badań mających na celu sprawdzenie dokumentów i przedłożonych informacji oraz wyjaśnienia formalnych i technicznych aspektów naszej oferty. Do tych celów upoważniamy każdą osobę publiczną, bank lub przedsiębiorstwo wymienione w naszej ofercie do dostarczenia stosownej informacji uznanej przez Zamawiającego za konieczną i wymaganą w celu sprawdzenia dokumentów i oświadczeń zawartych w naszej ofercie.

6. Niniejsza oferta została złożona na ................... (podać liczbę stron) kolejno ponumerowanych stronach.

7. Załącznikami do niniejszej oferty są (wymienić wszystkie załączniki w kolejności ich występowania w ofercie):

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

.........................................................                           ...........................................................................

                     (miejscowość, data)                                         (podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy)                       

 

 

 

 

Chwaszczyno, dnia 15.11.2023

 

 

ZAPYTANIE CENOWE

 

dot: wykonanie przeglądu i naprawy systemu grzewczego ( 6 pomp ciepła firmy Robur)  w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie .

 

Prosimy o dokonanie wyceny robót związanych z wykonaniem przeglądu i naprawie systemu grzewczego w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie i złożenie oferty określającej:

  • Wynagrodzenie ryczałtowe brutto ( z podaniem stawki podatku VAT) za cały zakres robót.
  • Termin realizacji zamówienia ( podać w dniach kalendarzowych, bieg terminu będzie liczony od dnia przekazania placu budowy)
  • Zakres oraz długość okresu gwarancji ( minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót)

Niniejsze zamówienie dotyczy robót o wartości poniżej równowartości kwoty 30.000 EURO i w związku z tym nie stosuje się przepisów ustawy prawo zamówień publicznych.

            Ofertę prosimy przesłać pocztą tradycyjną do dnia 29.11.2023r.

 

 

 

 

 

 

 

 


                  

 

                                                                     

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie

ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na

Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza

w Chwaszczynie w roku szkolnym 2023/2024 roku

 

ZAMÓWIENIE O WARTOŚCI  PONIŻEJ RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000  ZŁ NETTO

 

Zapytanie ofertowe nr 1

 

Opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze zamówienie obejmuje świadczenie usługi przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2023/2024 w okresie od  02.01.2024r. do 21.06.2024 r. Usługa obejmuje przygotowanie i dostawę w dni nauki szkolnej gorących posiłków obiadowych jednodaniowych (drugie danie) wraz z napojem. Dla potrzeb niniejszego postępowania jako napój rozumie się następujące produkty: herbata, sok, kompot, woda.

Pod pojęciem  posiłek jednodaniowy Zamawiający rozumie posiłek o wartości odżywczej i kalorycznej zgodniez  wymogami obowiązującymi w żywieniu młodzieży: min. 800 kcal (preferowany podział w celu zapewnienia zbilansowanej diety: białko 10-15%, tłuszcz poniżej 30%, węglowodany 50-65%). Zamawiający rozumie posiłek jednodaniowy składający się z dania obiadowego drugiego, surówki/sałatki/warzyw z wody itp. oraz „napoju”.
W przypadku wydawania takich dań jak: risotta, potrawki, gulasze, sosy mięsno-jarzynowe, lecza, bigosy, dania z produktów strączkowych, makarony z mięsem i jarzynami itp., które zawierają już warzywa dodatkowej „surówki” nie wydaje się. Należy jednak w jadłospisie poza ziemniakami uwzględnić min. 150 g warzyw (lub/ i owoców) na tzw. talerz – czyli ilości po obróbkach,  która finalnie trafia na talerz. W przypadku potraw (szczególnie tych wydawanych na słodko – pierogi z serem lub owocami, naleśniki z twarogiem itp.), do których „nie pasuje surówka” zapewnić należy owoc (np. jabłko, banan) także w minimalnej ilości – 150g. Wykonawca w menu może zaproponować raz w tygodniu danie smażone i raz w tygodniu musi być danie rybne.

W planowaniu jadłospisu należy uwzględnić następujące gramatury dań gotowych do wydania :

 

                    1. sos do porcji obiadowych – 50-100g

                    2. gulasz mięsny – 200-250g

3. kasza, ryż, makaron, ziemniaki, puree do drugiego dania – 250-350g

4. dania z warzyw (dodatki do drugich dań, tzw. „surówki) – 150-250g

5. kompot, herbata lub sok – 200-250 ml

6. bigos, dania z produktów strączkowych – 350-450g

7. gulasz mięsno-jarzynowy, potrawka z kurczaka, leczo – 250-350g

                    8. makarony z mięsem i jarzynami, risotto – 350-450g

10. pulpety, kotlety, zrazy, pieczenie itp. – min. 100g

Podczas tworzenia jadłospisów korzystać należy z Tabel składu i wartości odżywczej żywności Instytutu Żywności i Żywienia. Sporządzone menu powinno być dostosowane do zapotrzebowania dzieci i młodzieży  oraz uwzględniać preferencje smakowe dzieci ( nie wskazane jest przygotowanie posiłków typu żołądki, wątróbka, itp.) oraz spełniać wymogi obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie w tym obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty, oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach  a w przypadku jego zmiany  wykonawca dostosuje menu do nowo brzmiących przepisów.

Naliczając produkty (szczególnie warzywa, owoce, mięsa, ryby itp.) w jadłospisie uwzględnić należy ubytkiwynikające z obróbki warzyw owoców, wynikające z procesu technologicznego.

Planując menu należy kierować się sezonowością warzyw i owoców oraz doborem, produktów po względem kolorystycznym, tak by unikać wydawania dań o podobnej  kolorystyce (np. zraz wołowy + sos pomidorowy + buraczki). Menu powinno być   urozmaicone (wydawanie danej potrawy nie może odbywać się częściej, niż co 14dni). Miejsce gdzie przygotowywane będą obiady, przyjmowanie produktów (surowców) do magazynu, obróbka wstępna, przygotowywanie, porcjowanie, obróbka termiczna, wszelkie procesy technologiczne oraz warunki techniczne i sanitarne pomieszczeń kuchni oraz  magazynów muszą być zgodne z zasadami systemu HACCP (przede wszystkim wydanie posiłków w ciągu czterech godzin od finalnego przygotowania - dotyczy to szczególnie ryb). Temperatura II dania, w momencie wydawania posiłku dzieciom i młodzieży w stołówkach  szkolnych powinna wynosić ok. 650C.

Każda osoba wykonująca prace w procesie produkcji lub w obrocie żywnością, przy czynnościach wymagających bezpośredniego stykania się z żywnością, musi posiadać odpowiedni stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym na podstawie przepisów ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach.

Potrawy powinny być sporządzone przy zachowaniu zasady odpowiedniego doboru barw smaków, zapachów i konsystencji (nieprawidłowe jest podawanie w jednym posiłku dwóch potraw słodkich, kwaśnych lub ostrych lub o podobnej barwie itp.); uwzględniające  sezonowość produktów (warzywa i owoce); uwzględniające pory roku, temperaturę otoczenia. Wykonawca przy przyrządzaniu posiłków winien stosować różną technikę sporządzania potraw, uwzględniając produkty z każdej grupy.

W menu (w cyklu dwutygodniowym) nie mogą się powtarzać potrawy, by jak najbardziej urozmaicać produktami z różnych grup w tym czasie oraz  pod różnymi formami.

Przy ustalaniu MENU  należy kierować się zasadami:

  1. sezonowością produktów dostępnych na rynku,
  2. uwzględnić, że wartość odżywcza potrawy będzie mniejsza od wartości odżywczej surowców użytych do jej przygotowania, 
  3. urozmaicać dania i potrawy poprzez używanie produktów z różnych grup
  4. zadbać o optymalną wartość odżywczą i energetyczną dań
  5. zestawiać potrawy w dania w taki sposób, by zarówno pod względem kolorystyki jak i walorów smakowych, pasowały do siebie
  6. uwzględnić preferencje smakowe dzieci
  7. stosować produkty o wysokiej wartości odżywczej, bogatych w witaminy i minerały a tym samym unikać tzw. pustych kalorii
  8. nie powtarzać tych samych dań w dwutygodniowym menu
  9. wymogami Zamawiającego

Posiłki powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Do przygotowania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. Należy zminimalizować  używania produktów zawierających glutaminian sodu oraz  następujących produktów: konserw,  parówek oraz wędlin z dodatkiem produktów białkowych (soja) i/lub  skrobi modyfikowanej. W przypadku podawania dzieciom owoców muszą być w całości nie dopuszcza się dzielenie jednego owocu pomiędzy kilkoro dzieci ( np. pół jabłka, pół banana itp.).

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania badań sprawdzających jakość przygotowanych posiłków pod względem kaloryczności, gramatury, temperatury oraz do sprawdzenia produktów z jakich zostały przygotowane pod względem ich pochodzenia, składu, terminu ważności. 

Transport obiadów musi odbywać się w atestowanych termosach. Przygotowane posiłki zapakowane w termosach  nie mogą być przechowywane dłużej niż godzinę (czas liczony od momentu zapakowania posiłków i zamknięcia termosu do momentu dostarczenia termosów do palcówki). 

 

Szacunkowa  ilość posiłków w ciągu trwania umowy – ok 14300 – ok. 130 posiłków dziennie. Istnieje możliwość zmniejszenia dziennych wielkości ilości dostaw posiłków głównie ze względu na obecny stan epidemii panującej w całym kraju i wprowadzanie przez rząd nauki zdalnej w szkołach. W takim przypadku lub gdy w danym dniu szkoła będzie miała dodatkowe dni wolne  ustalone przez dyrekcję szkoły i nie będzie zajęć szkolnych  Wykonawca w zamian może po uzgodnieniu z Zamawiającym zapewnić suchy prowiant dzień wcześniej lub następnego dnia o wartości nie mniejszej niż wartość posiłku obiadowego wskazana w ofercie. Odległość pomiędzy zakładem(punktem gastronomicznym, w którym będą przygotowywane posiłki) a szkołą nie może być większa niż 30 km.

 

Godzina wydawania posiłków dla placówki będzie ustalona indywidualnie z dyrektorem szkoły i będzie w przedziale czasowym 11.00-14.00, czyli  nie wcześniej niż 11.00 i nie później niż 14.00.

Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia urządzeń, sprzętu itp. podtrzymujących temperaturę posiłków np. podgrzewacze. O konieczności dostarczenia takiego urządzenia dyrektor szkoły powiadomi Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej jednego dnia. W czasie  realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt do wydawania dzieciom posiłków i posprzątania pomieszczenia po zakończeniu wydawania posiłków. Zużyte naczynia jednorazowe, odpadki, resztki wykonawca zabiera z terenu szkoły i utylizuje we własnym zakresie i na własny koszt niezwłocznie po wydaniu posiłków.

Wykonawca zapewnia jednorazowe naczynia i sztućce w ilości odpowiadającej ilości wydawanych posiłków. Ponadto jest zobowiązany po spożyciu przez dzieci  posiłków do uprzątnięcia pomieszczenia (usunięcie brudnych naczyń i sztućców i wywiezienie ich, umycie stołów i krzeseł oraz podłogi) bezpośrednio po wykonaniu danej usługi. Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie do zapewnienia co najmniej jednej osoby do wydawania posiłków. Wydawanie posiłków nastąpi w szkolnych punktach żywieniowych, wskazanych przez dyrektora danej szkoły. Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i wydawania posiłków o najwyższym standardzie jakościowym. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. 2020 poz.2021 z późn.zm.) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w rozporządzeniu WE nr 852/2004 w sprawie higieny środka spożywczego z dnia 29.04.2004 roku w rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością , w rozporządzeniu Komisji (WE)  nr 983/2009  w sprawie udzielania i odmowy udzielenia zezwoleń na oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności i odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz do rozwoju i zdrowia dzieci.

Ilość dostarczanych posiłków do poszczególnych szkół może ulec zmianie stosownie do zaistniałych    okoliczności (w zależności od liczby dzieci objętych tą formą pomocy na podstawie decyzji administracyjnych).  Zamawiający płaci za rzeczywiście wydane posiłki.

 

Rozliczenie za dostarczone posiłki będzie odbywać się  na podstawie wystawionej na koniec miesiąca  faktury wraz z załączonym wykazem dzieci. Należność za wystawioną fakturę będzie płatna w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury. Zamawiający będzie rozliczał się za ilość rzeczywiście przygotowanych i dostarczonych posiłków w danym miesiącu  według cen jednostkowych określonych w formularzu ofertowym.

 

W momencie wydawania  posiłków   posiłek musi być świeży, estetycznie podany, gorący o odpowiedniej konsystencji.

Zamawiający zastrzega sobie prawo okresowych niezapowiedzianych kontroli dotyczących jakości posiłków (estetyka, temperatura, walory smakowe), sposobu organizacji procesu wydawania posiłków. W imieniu Zamawiającego kontroli dokona powołany zespół.

 

Zamawiający dopuszcza  jednorazowe  zmiany  w menu  w sytuacjach związanych z tradycją, wyznaniem np. tłusty czwartek, Popielec, śledzik itp. Zamawiający zastrzega sobie możliwość publikacji menu wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana  poprzez publikowanie na stronie internetowej szkoły.

 

Wykonawca przygotowuje posiłki w dniu ich wydania. Wykonawca winien tak zorganizować proces przygotowania posiłków aby posiłki były świeżo przygotowane, nieodgrzewane itp. Nie wskazane jest przygotowanie posiłków kilka godzin wcześniej a następnie ich długotrwałe podgrzewanie lub  odgrzewanie (podawanie ponownej obróbce) i zapakowanie do termosów. Proces przygotowania posiłków powinien być sprawny, przeprowadzony w taki sposób aby  zapewnić jak najmniejszą stratę wartości odżywczych, witamin, minerałów, zmianę konsystencji, wyglądu itp. Zamawiającemu zależy na jak najkrótszym okresie przetrzymywania gotowych posiłków w termosach lub innych urządzeniach zapewniających utrzymanie wysokiej temperatury posiłku.

Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz wydanymi w tym zakresie zaleceniami i wytycznymi uprawnionych organów państwowych i samorządowych oraz podejmować wszelkie kroki mające na celu zapewnienie ochrony zdrowia zarówno osób realizujących usługę jak i korzystających z usług. Przedmiot zamówienia musi być realizowany wyłącznie w oparciu i z zastosowaniem obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiednio dla konkretnych obszarów.

Realizator będzie zobowiązany podczas realizacji zadania do zapewnienia dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami na poziomie minimalnych wymagań, określonych w art. 6-7 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U.  z 2020 r. poz. 1062 z póź. zm.).

 

 

  1. Zamawiający

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno

stronainternetowa:www.chwaszczyno.edu.pl, e-mail: zschwaszczyno@wp.pltel./fax 58 552-80-10

 

  1. Termin realizacji zamówienia

 

od 02 stycznia 2024 r. do 21 czerwca 2024 r.

 

  1. Sposób przygotowania oferty

 

Ofertę należy umieścić w zabezpieczonej kopercie i opisać nazwą i adresem wykonawcy oraz nazwą i adresem zamawiającego, a także napisem „Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w roku szkolnym 2023/2024 roku”

 

Oferta będzie również ważna jeżeli zostanie przesłana na adres e-mail:zschwaszczyno@wp.pl

 

Do oferty należy załączyć:

  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu gastronomicznego, w którym są przygotowywane posiłki;
  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu środka transportu do przewozu żywności;
  • zaproponowane menu na 14 dni.

W ofercie należy podać wartość zamówienia netto i brutto wyrażoną liczbowo i słownie na załączonym   formularzu ofertowym.

  1. Miejsce i termin składania ofert

Oferty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie  do dnia 21.12.2023 r. do godz. 12:00.

  1. Kryteria oceny ofert

 

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:

kryterium  CENA – 100 %

  1. Ogłoszenie wyników postępowania

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie dnia 21.12.2023 r. o godz. 13:00.

 

 

 

 

Dodatkowe warunki

 

Wykonawca, wyłoniony w wyniku przeprowadzonego postępowania najpóźniej 7 dni od podpisania umowy dostarcza Zamawiającemu: DOWÓD UBEPIEZPIECZENIA od  odpowiedzialności cywilnej z tyt.  prowadzonej działalności i posiadanego mienia z rozszerzeniem o:

- OC za produkt (żywienie) – z uwzględnieniem szkód wyrządzonych w związku z prowadzeniem stołówek(zbiorowe żywienie) w tym szkody polegające na zarażeniu salmonellą, czerwonką lub inną chorobą przenoszoną drogą pokarmową,  

- szkody wyrządzone przez podwykonawców, o ile Wykonawca będzie z nich korzystał  

na sumę gwarancyjną nie niższą niż 200.000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania ważnej polisy przez cały okres trwania umowy.

 

  1. Osoba upoważniona do kontaktu: Aneta Wentk

 

  1. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Chwaszczyno, dnia 07.12.2023r.

 

 

 

 

Załącznik nr 1

…………………………dnia……………………2023  r.

 

………………………………………………………………

                                         Pieczęć firmowa, NIP, REGON

 

FORMULARZ OFERTOWY

 

Odpowiadając na zapytanie ofertowe z dnia………………………….., dotyczące:

„Przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci do szkół w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2023/2024”

oferujemy wykonanie zamówienia za cenę jednostkową:

 - .................................. zł brutto za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem(słownie:.......................................................................................................................)
w tym podatek VAT w wysokości...................% co stanowi kwotę.........................................zł

Na cenę za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem składa się :

  1. koszt produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania posiłku („wsad do kotła”) - w kwocie ........................................zł brutto, tj. ……………………………… zł netto
  2. inne koszty ( w tym m.in. przygotowanie, dostarczenie i wydanie jednego posiłku) -
    w kwocie .............................................. zł brutto , tj. …………………………….. zł netto
     

Szacunkowe wynagrodzenie  z tytułu realizacji niniejszego zamówienia wynosić będzie ………………………... zł łącznie z podatkiem VAT ustalono w następujący sposób:

 

14300 x    …………….………... zł = ………………….. łącznie z podatkiem VAT

 przewidywana                               cena jednostkowa brutto                                         cena łączna

maksymalna liczba  posiłków   

 

 

Zakład ( punkt gastronomiczny), w którym będą przygotowane posiłki w trakcie realizacji umowy mieści się w………………………………………………………..……

……………………………………………………………………………………………….                                                podać adres

 

Odległość pomiędzy  zakładem ( punktem gastronomicznym) wskazanym powyżej, w którym będą przygotowywane posiłki,  a siedzibą Zamawiającego wynosi ………… km

                                                                                                                           podać ilość w km  liczoną  jako 

                                                                                                                                       odległość  trasy (drogi)  jaką będę dostarczane  posiłki 

 

1. Oświadczamy, że zobowiązujemy się zamówienie zrealizować zgodnie z ogłoszeniem

2   Oświadczamy, że będziemy uważali się za związanych złożoną ofertą przez okres 30 dni.

3.  Oświadczamy, że:

a) zapoznaliśmy się z treścią ogłoszenia i nie wnosimy do nich zastrzeżeń,

b) zdobyliśmy konieczne informacje do przygotowania oferty,

c) w cenach oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i zawarcia przyszłej umowy.

d) dysponujemy środkami finansowymi niezbędnymi do realizacji całego zamówienia.

4. Oświadczamy, iż przez cały okres  realizacji niniejszego zamówienia co najmniej 2 osoby (świadczące bezpośrednio usługę:  kucharz, pomoc kuchenna itp.) będą pracować  w wymiarze  min. połowy pełnego wymiaru czasu pracy na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę  w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974r Kodeks Pracy lub właściwych przepisów państwa członkowskiego UE lub europejskiego Obszaru gospodarczego, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub w ramach zatrudnienia socjalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 176z późn. zm.) (np. zatrudnienie wspierane, w tym w ramach spółdzielni socjalnej lub Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego) lub odpowiadające mu programy lub formy zatrudnienia określone w przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

5.Upoważniamy Zamawiającego bądź upoważnionych przez niego przedstawicieli do przeprowadzenia wszelkich badań mających na celu sprawdzenie dokumentów i przedłożonych informacji oraz wyjaśnienia formalnych i technicznych aspektów naszej oferty. Do tych celów upoważniamy każdą osobę publiczną, bank lub przedsiębiorstwo wymienione w naszej ofercie do dostarczenia stosownej informacji uznanej przez Zamawiającego za konieczną i wymaganą w celu sprawdzenia dokumentów i oświadczeń zawartych w naszej ofercie.

6. Niniejsza oferta została złożona na ................... (podać liczbę stron) kolejno ponumerowanych stronach.

7. Załącznikami do niniejszej oferty są (wymienić wszystkie załączniki w kolejności ich występowania w ofercie):

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

                                                                                                                 .........................................................                           ...........................................................................

                     (miejscowość, data)                                         (podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy)                       

                                                                     

 

 

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie

ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na

Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza

w Chwaszczynie w roku szkolnym 2023/2024 roku

 

ZAMÓWIENIE O WARTOŚCI  PONIŻEJ RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000  ZŁ NETTO

 

Zapytanie ofertowe nr 1

 

Opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze zamówienie obejmuje świadczenie usługi przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2023/2024 w okresie od  05.09.2023r. do 22.12.2023 r. Usługa obejmuje przygotowanie i dostawę w dni nauki szkolnej gorących posiłków obiadowych jednodaniowych (drugie danie) wraz z napojem. Dla potrzeb niniejszego postępowania jako napój rozumie się następujące produkty: herbata, sok, kompot, woda.

Pod pojęciem  posiłek jednodaniowy Zamawiający rozumie posiłek o wartości odżywczej i kalorycznej zgodnie z  wymogami obowiązującymi w żywieniu młodzieży: min. 800 kcal (preferowany podział w celu zapewnienia zbilansowanej diety: białko 10-15%, tłuszcz poniżej 30%, węglowodany 50-65%). Zamawiający rozumie posiłek jednodaniowy składający się z dania obiadowego drugiego, surówki/sałatki/warzyw z wody itp. oraz „napoju”.
W przypadku wydawania takich dań jak: risotta, potrawki, gulasze, sosy mięsno-jarzynowe, lecza, bigosy, dania z produktów strączkowych, makarony z mięsem i jarzynami itp., które zawierają już warzywa dodatkowej „surówki” nie wydaje się. Należy jednak w jadłospisie poza ziemniakami uwzględnić min. 150 g warzyw (lub/ i owoców) na tzw. talerz – czyli ilości po obróbkach,  która finalnie trafia na talerz. W przypadku potraw (szczególnie tych wydawanych na słodko – pierogi z serem lub owocami, naleśniki z twarogiem itp.), do których „nie pasuje surówka” zapewnić należy owoc (np. jabłko, banan) także w minimalnej ilości – 150g. Wykonawca w menu może zaproponować raz w tygodniu danie smażone i raz w tygodniu musi być danie rybne.

W planowaniu jadłospisu należy uwzględnić następujące gramatury dań gotowych do wydania :

 

                    1. sos do porcji obiadowych – 50-100g

                    2. gulasz mięsny – 200-250g

3. kasza, ryż, makaron, ziemniaki, puree do drugiego dania – 250-350g

4. dania z warzyw (dodatki do drugich dań, tzw. „surówki) – 150-250g

5. kompot, herbata lub sok – 200-250 ml

6. bigos, dania z produktów strączkowych – 350-450g

7. gulasz mięsno-jarzynowy, potrawka z kurczaka, leczo – 250-350g

                    8. makarony z mięsem i jarzynami, risotto – 350-450g

10. pulpety, kotlety, zrazy, pieczenie itp. – min. 100g

Podczas tworzenia jadłospisów korzystać należy z Tabel składu i wartości odżywczej żywności Instytutu Żywności i Żywienia. Sporządzone menu powinno być dostosowane do zapotrzebowania dzieci i młodzieży  oraz uwzględniać preferencje smakowe dzieci ( nie wskazane jest przygotowanie posiłków typu żołądki, wątróbka, itp.) oraz spełniać wymogi obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie w tym obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty, oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach  a w przypadku jego zmiany  wykonawca dostosuje menu do nowo brzmiących przepisów.

Naliczając produkty (szczególnie warzywa, owoce, mięsa, ryby itp.) w jadłospisie uwzględnić należy ubytki wynikające z obróbki warzyw owoców, wynikające z procesu technologicznego.

Planując menu należy kierować się sezonowością warzyw i owoców oraz doborem, produktów po względem kolorystycznym, tak by unikać wydawania dań o podobnej  kolorystyce (np. zraz wołowy + sos pomidorowy + buraczki). Menu powinno być   urozmaicone (wydawanie danej potrawy nie może odbywać się częściej, niż co 14dni). Miejsce gdzie przygotowywane będą obiady, przyjmowanie produktów (surowców) do magazynu, obróbka wstępna, przygotowywanie, porcjowanie, obróbka termiczna, wszelkie procesy technologiczne oraz warunki techniczne i sanitarne pomieszczeń kuchni oraz  magazynów muszą być zgodne z zasadami systemu HACCP (przede wszystkim wydanie posiłków w ciągu czterech godzin od finalnego przygotowania - dotyczy to szczególnie ryb). Temperatura II dania, w momencie wydawania posiłku dzieciom i młodzieży w stołówkach  szkolnych powinna wynosić ok. 650C.

Każda osoba wykonująca prace w procesie produkcji lub w obrocie żywnością, przy czynnościach wymagających bezpośredniego stykania się z żywnością, musi posiadać odpowiedni stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym na podstawie przepisów ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach.

Potrawy powinny być sporządzone przy zachowaniu zasady odpowiedniego doboru barw smaków, zapachów i konsystencji (nieprawidłowe jest podawanie w jednym posiłku dwóch potraw słodkich, kwaśnych lub ostrych lub o podobnej barwie itp.); uwzględniające  sezonowość produktów (warzywa i owoce); uwzględniające pory roku, temperaturę otoczenia. Wykonawca przy przyrządzaniu posiłków winien stosować różną technikę sporządzania potraw, uwzględniając produkty z każdej grupy.

W menu (w cyklu dwutygodniowym) nie mogą się powtarzać potrawy, by jak najbardziej urozmaicać produktami z różnych grup w tym czasie oraz  pod różnymi formami.

Przy ustalaniu MENU  należy kierować się zasadami:

  1. sezonowością produktów dostępnych na rynku,
  2. uwzględnić, że wartość odżywcza potrawy będzie mniejsza od wartości odżywczej surowców użytych do jej przygotowania, 
  3. urozmaicać dania i potrawy poprzez używanie produktów z różnych grup
  4. zadbać o optymalną wartość odżywczą i energetyczną dań
  5. zestawiać potrawy w dania w taki sposób, by zarówno pod względem kolorystyki jak i walorów smakowych, pasowały do siebie
  6. uwzględnić preferencje smakowe dzieci
  7. stosować produkty o wysokiej wartości odżywczej, bogatych w witaminy i minerały a tym samym unikać tzw. pustych kalorii
  8. nie powtarzać tych samych dań w dwutygodniowym menu
  9. wymogami Zamawiającego

Posiłki powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Do przygotowania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. Należy zminimalizować  używania produktów zawierających glutaminian sodu oraz  następujących produktów: konserw,  parówek oraz wędlin z dodatkiem produktów białkowych (soja) i/lub  skrobi modyfikowanej. W przypadku podawania dzieciom owoców muszą być w całości nie dopuszcza się dzielenie jednego owocu pomiędzy kilkoro dzieci ( np. pół jabłka, pół banana itp.).

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania badań sprawdzających jakość przygotowanych posiłków pod względem kaloryczności, gramatury, temperatury oraz do sprawdzenia produktów z jakich zostały przygotowane pod względem ich pochodzenia, składu, terminu ważności. 

Transport obiadów musi odbywać się w atestowanych termosach. Przygotowane posiłki zapakowane w termosach  nie mogą być przechowywane dłużej niż godzinę (czas liczony od momentu zapakowania posiłkowi zamknięcia termosu do momentu dostarczenia termosów do palcówki). 

 

Szacunkowa  ilość posiłków w ciągu trwania umowy – ok.9360 – ok. 120 posiłków dziennie. Istnieje możliwość zmniejszenia dziennych wielkości ilości dostaw posiłków głównie ze względu na obecny stan epidemii panującej w całym kraju i wprowadzanie przez rząd nauki zdalnej w szkołach. W takim przypadku lub gdy w danym dniu szkoła będzie miała dodatkowe dni wolne  ustalone przez dyrekcję szkoły i nie będzie zajęć szkolnych  Wykonawca w zamian może po uzgodnieniu z Zamawiającym zapewnić suchy prowiant dzień wcześniej lub następnego dnia o wartości nie mniejszej niż wartość posiłku obiadowego wskazana w ofercie. Odległość pomiędzy zakładem(punktem gastronomicznym, w którym będą przygotowywane posiłki) a szkołą nie może być większa niż 30 km.

 

Godzina wydawania posiłków dla placówki będzie ustalona indywidualnie z dyrektorem szkoły i będzie w przedziale czasowym 11.00-14.00, czyli  nie wcześniej niż 11.00 i nie później niż 14.00.

Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia urządzeń, sprzętu itp. podtrzymujących temperaturę posiłków np. podgrzewacze. O konieczności dostarczenia takiego urządzenia dyrektor szkoły powiadomi Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej jednego dnia. W czasie  realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt do wydawania dzieciom posiłków i posprzątania pomieszczenia po zakończeniu wydawania posiłków. Zużyte naczynia jednorazowe, odpadki, resztki wykonawca zabiera z terenu szkoły i utylizuje we własnym zakresie i na własny koszt niezwłocznie po wydaniu posiłków.

Wykonawca zapewnia jednorazowe naczynia i sztućce w ilości odpowiadającej ilości wydawanych posiłków. Ponadto jest zobowiązany po spożyciu przez dzieci  posiłków do uprzątnięcia pomieszczenia (usunięcie brudnych naczyń i sztućców i wywiezienie ich, umycie stołów i krzeseł oraz podłogi) bezpośrednio po wykonaniu danej usługi. Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie do zapewnienia co najmniej jednej osoby do wydawania posiłków. Wydawanie posiłków nastąpi w szkolnych punktach żywieniowych, wskazanych przez dyrektora danej szkoły. Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i wydawania posiłków o najwyższym standardzie jakościowym. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. 2020 poz.2021 z późn.zm.) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w rozporządzeniu WE nr 852/2004 w sprawie higieny środka spożywczego z dnia 29.04.2004 roku w rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością , w rozporządzeniu Komisji (WE)  nr 983/2009  w sprawie udzielania i odmowy udzielenia zezwoleń na oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności i odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz do rozwoju i zdrowia dzieci.

Ilość dostarczanych posiłków do poszczególnych szkół może ulec zmianie stosownie do zaistniałych    okoliczności (w zależności od liczby dzieci objętych tą formą pomocy na podstawie decyzji administracyjnych).  Zamawiający płaci za rzeczywiście wydane posiłki.

 

Rozliczenie za dostarczone posiłki będzie odbywać się  na podstawie wystawionej na koniec miesiąca  faktury wraz z załączonym wykazem dzieci. Należność za wystawioną fakturę będzie płatna w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury. Zamawiający będzie rozliczał się za ilość rzeczywiście przygotowanych i dostarczonych posiłków w danym miesiącu  według cen jednostkowych określonych w formularzu ofertowym.

 

W momencie wydawania  posiłków   posiłek musi być świeży, estetycznie podany, gorący o odpowiedniej konsystencji.

Zamawiający zastrzega sobie prawo okresowych niezapowiedzianych kontroli dotyczących jakości posiłków (estetyka, temperatura, walory smakowe), sposobu organizacji procesu wydawania posiłków. W imieniu Zamawiającego kontroli dokona powołany zespół.

 

Zamawiający dopuszcza  jednorazowe  zmiany  w menu  w sytuacjach związanych z tradycją, wyznaniem np. tłusty czwartek, Popielec, śledzik itp. Zamawiający zastrzega sobie możliwość publikacji menu wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana  poprzez publikowanie na stronie internetowej szkoły.

 

Wykonawca przygotowuje posiłki w dniu ich wydania. Wykonawca winien tak zorganizować proces przygotowania posiłków aby posiłki były świeżo przygotowane, nieodgrzewane itp. Nie wskazane jest przygotowanie posiłków kilka godzin wcześniej a następnie ich długotrwałe podgrzewanie lub  odgrzewanie (podawanie ponownej obróbce) i zapakowanie do termosów. Proces przygotowania posiłków powinien być sprawny, przeprowadzony w taki sposób aby  zapewnić jak najmniejszą stratę wartości odżywczych, witamin, minerałów, zmianę konsystencji, wyglądu itp. Zamawiającemu zależy na jak najkrótszym okresie przetrzymywania gotowych posiłków w termosach lub innych urządzeniach zapewniających utrzymanie wysokiej temperatury posiłku.

Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz wydanymi w tym zakresie zaleceniami i wytycznymi uprawnionych organów państwowych i samorządowych oraz podejmować wszelkie kroki mające na celu zapewnienie ochrony zdrowia zarówno osób realizujących usługę jak i korzystających z usług. Przedmiot zamówienia musi być realizowany wyłącznie w oparciu i z zastosowaniem obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiednio dla konkretnych obszarów.

Realizator będzie zobowiązany podczas realizacji zadania do zapewnienia dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami na poziomie minimalnych wymagań, określonych w art. 6-7 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U.  z 2020 r. poz. 1062 z póź. zm.).

 

 

  1. Zamawiający

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno

stronainternetowa:www.chwaszczyno.edu.pl, e-mail: zschwaszczyno@wp.pltel./fax 58 552-80-10

 

  1. Termin realizacji zamówienia

 

od 05 września 2023 r. do 22 grudnia  2023 r.

 

  1. Sposób przygotowania oferty

 

Ofertę należy umieścić w zabezpieczonej kopercie i opisać nazwą i adresem wykonawcy oraz nazwą i adresem zamawiającego, a także napisem „Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w roku szkolnym 2023/2024 roku”

 

Oferta będzie również ważna jeżeli zostanie przesłana na adres e-mail:zschwaszczyno@wp.pl

 

Do oferty należy załączyć:

  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu gastronomicznego, w którym są przygotowywane posiłki;
  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu środka transportu do przewozu żywności;
  • zaproponowane menu na 14 dni.

W ofercie należy podać wartość zamówienia netto i brutto wyrażoną liczbowo i słownie na załączonym   formularzu ofertowym.

  1. Miejsce i termin składania ofert

Oferty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie  do dnia 30.08.2023 r. do godz. 12:00.

  1. Kryteria oceny ofert

 

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:

kryterium  CENA – 100 %

  1. Ogłoszenie wyników postępowania

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie dnia 30.08.2023 r. o godz. 13:00.

 

 

 

 

Dodatkowe warunki

 

Wykonawca, wyłoniony w wyniku przeprowadzonego postępowania najpóźniej 7 dni od podpisania umowy dostarcza Zamawiającemu: DOWÓD UBEPIEZPIECZENIA od  odpowiedzialności cywilnej z tyt.  prowadzonej działalności i posiadanego mienia z rozszerzeniem o:

- OC za produkt (żywienie) – z uwzględnieniem szkód wyrządzonych w związku z prowadzeniem stołówek(zbiorowe żywienie) w tym szkody polegające na zarażeniu salmonellą, czerwonką lub inną chorobą przenoszoną drogą pokarmową,  

- szkody wyrządzone przez podwykonawców, o ile Wykonawca będzie z nich korzystał  

na sumę gwarancyjną nie niższą niż 200.000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania ważnej polisy przez cały okres trwania umowy.

 

  1. Osoba upoważniona do kontaktu: Aneta Wentk

 

  1. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

 

 

 

Chwaszczyno, dnia 16.08.2023r.

 

 

 

 

 

Chwaszczyno, dnia 14.12.2022r.

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie

ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na

Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza

w Chwaszczynie w roku szkolnym 2022/2023 roku

 

ZAMÓWIENIE O WARTOŚCI  PONIŻEJ RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000  ZŁ NETTO

 

Zapytanie ofertowe nr 1

 

Opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze zamówienie obejmuje świadczenie usługi przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 w okresie od  01.01.2023r. do 23.06.2023 r. Usługa obejmuje przygotowanie i dostawę w dni nauki szkolnej gorących posiłków obiadowych jednodaniowych (drugie danie) wraz z napojem. Dla potrzeb niniejszego postępowania jako napój rozumie się następujące produkty: herbata, sok, kompot, woda.

Pod pojęciem  posiłek jednodaniowy Zamawiający rozumie posiłek o wartości odżywczej i kalorycznej zgodnie z  wymogami obowiązującymi w żywieniu młodzieży: min. 800 kcal (preferowany podział w celu zapewnienia zbilansowanej diety: białko 10-15%, tłuszcz poniżej 30%, węglowodany 50-65%). Zamawiający rozumie posiłek jednodaniowy składający się z dania obiadowego drugiego, surówki/sałatki/warzyw z wody itp. oraz „napoju”.
W przypadku wydawania takich dań jak: risotta, potrawki, gulasze, sosy mięsno-jarzynowe, lecza, bigosy, dania z produktów strączkowych, makarony z mięsem i jarzynami itp., które zawierają już warzywa dodatkowej „surówki” nie wydaje się. Należy jednak w jadłospisie poza ziemniakami uwzględnić min. 150 g warzyw (lub/ i owoców) na tzw. talerz – czyli ilości po obróbkach,  która finalnie trafia na talerz. W przypadku potraw (szczególnie tych wydawanych na słodko – pierogi z serem lub owocami, naleśniki z twarogiem itp.), do których „nie pasuje surówka” zapewnić należy owoc (np. jabłko, banan) także w minimalnej ilości – 150g. Wykonawca w menu może zaproponować raz w tygodniu danie smażone i raz w tygodniu musi być danie rybne.

W planowaniu jadłospisu należy uwzględnić następujące gramatury dań gotowych do wydania :

 

                    1. sos do porcji obiadowych – 50-100g

                    2. gulasz mięsny – 200-250g

3. kasza, ryż, makaron, ziemniaki, puree do drugiego dania – 250-350g

4. dania z warzyw (dodatki do drugich dań, tzw. „surówki) – 150-250g

5. kompot, herbata lub sok – 200-250 ml

6. bigos, dania z produktów strączkowych – 350-450g

7. gulasz mięsno-jarzynowy, potrawka z kurczaka, leczo – 250-350g

                    8. makarony z mięsem i jarzynami, risotto – 350-450g

10. pulpety, kotlety, zrazy, pieczenie itp. – min. 100g

Podczas tworzenia jadłospisów korzystać należy z Tabel składu i wartości odżywczej żywności Instytutu Żywności i Żywienia. Sporządzone menu powinno być dostosowane do zapotrzebowania dzieci i młodzieży  oraz uwzględniać preferencje smakowe dzieci ( nie wskazane jest przygotowanie posiłków typu żołądki, wątróbka, itp.) oraz spełniać wymogi obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie w tym obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty, oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach  a w przypadku jego zmiany  wykonawca dostosuje menu do nowo brzmiących przepisów.

Naliczając produkty (szczególnie warzywa, owoce, mięsa, ryby itp.) w jadłospisie uwzględnić należy ubytki wynikające z obróbki warzyw owoców, wynikające z procesu technologicznego.

Planując menu należy kierować się sezonowością warzyw i owoców oraz doborem, produktów po względem kolorystycznym, tak by unikać wydawania dań o podobnej  kolorystyce (np. zraz wołowy + sos pomidorowy + buraczki). Menu powinno być   urozmaicone (wydawanie danej potrawy nie może odbywać się częściej, niż co 14dni). Miejsce gdzie przygotowywane będą obiady, przyjmowanie produktów (surowców) do magazynu, obróbka wstępna, przygotowywanie, porcjowanie, obróbka termiczna, wszelkie procesy technologiczne oraz warunki techniczne i sanitarne pomieszczeń kuchni oraz  magazynów muszą być zgodne z zasadami systemu HACCP (przede wszystkim wydanie posiłków w ciągu czterech godzin od finalnego przygotowania - dotyczy to szczególnie ryb). Temperatura II dania, w momencie wydawania posiłku dzieciom i młodzieży w stołówkach  szkolnych powinna wynosić ok. 650C.

Każda osoba wykonująca prace w procesie produkcji lub w obrocie żywnością, przy czynnościach wymagających bezpośredniego stykania się z żywnością, musi posiadać odpowiedni stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym na podstawie przepisów ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach.

Potrawy powinny być sporządzone przy zachowaniu zasady odpowiedniego doboru barw smaków, zapachów i konsystencji (nieprawidłowe jest podawanie w jednym posiłku dwóch potraw słodkich, kwaśnych lub ostrych lub o podobnej barwie itp.); uwzględniające  sezonowość produktów (warzywa i owoce); uwzględniające pory roku, temperaturę otoczenia. Wykonawca przy przyrządzaniu posiłków winien stosować różną technikę sporządzania potraw, uwzględniając produkty z każdej grupy.

W menu (w cyklu dwutygodniowym) nie mogą się powtarzać potrawy, by jak najbardziej urozmaicać produktamiz różnych grup w tym czasie oraz  pod różnymi formami.

Przy ustalaniu MENU  należy kierować się zasadami:

  1. sezonowością produktów dostępnych na rynku,
  2. uwzględnić, że wartość odżywcza potrawy będzie mniejsza od wartości odżywczej surowców użytych do jej przygotowania, 
  3. urozmaicać dania i potrawy poprzez używanie produktów z różnych grup
  4. zadbać o optymalną wartość odżywczą i energetyczną dań
  5. zestawiać potrawy w dania w taki sposób, by zarówno pod względem kolorystyki jak i walorów smakowych, pasowały do siebie
  6. uwzględnić preferencje smakowe dzieci
  7. stosować produkty o wysokiej wartości odżywczej, bogatych w witaminy i minerały a tym samym unikać tzw. pustych kalorii
  8. nie powtarzać tych samych dań w dwutygodniowym menu
  9. wymogami Zamawiającego

Posiłki powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Do przygotowania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. Należy zminimalizować  używania produktów zawierających glutaminian sodu oraz  następujących produktów: konserw,  parówek oraz wędlin z dodatkiem produktów białkowych (soja) i/lub  skrobi modyfikowanej. W przypadku podawania dzieciom owoców muszą być w całości nie dopuszcza się dzielenie jednego owocu pomiędzy kilkoro dzieci ( np. pół jabłka, pół banana itp.).

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania badań sprawdzających jakość przygotowanych posiłków pod względem kaloryczności, gramatury, temperatury oraz do sprawdzenia produktów z jakich zostały przygotowane pod względem ich pochodzenia, składu, terminu ważności. 

Transport obiadów musi odbywać się w atestowanych termosach. Przygotowane posiłki zapakowane w termosach  nie mogą być przechowywane dłużej niż godzinę (czas liczony od momentu zapakowania posiłkówi zamknięcia termosu do momentu dostarczenia termosów do palcówki). 

 

Szacunkowa  ilość posiłków w ciągu trwania umowy – ok.9360 – ok. 120 posiłków dziennie. Istnieje możliwość zmniejszenia dziennych wielkości ilości dostaw posiłków głównie ze względu na obecny stan epidemii panującej w całym kraju i wprowadzanie przez rząd nauki zdalnej w szkołach. Wtakim przypadku lub gdy w danym dniu szkoła będzie miała dodatkowe dni wolne  ustalone przez dyrekcję szkoły i nie będzie zajęć szkolnych  Wykonawca w zamian może po uzgodnieniu z Zamawiającym zapewnić suchy prowiant dzień wcześniej lub następnego dnia o wartości nie mniejszej niż wartość posiłku obiadowego wskazana w ofercie. Odległość pomiędzy zakładem(punktem gastronomicznym, w którym będą przygotowywane posiłki) a szkołą nie może być większa niż 30 km.

 

Godzina wydawania posiłków dla placówki będzie ustalona indywidualnie z dyrektorem szkoły i będzie w przedziale czasowym 11.00-14.00, czyli  nie wcześniej niż 11.00 i nie później niż 14.00.

Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia urządzeń, sprzętu itp. podtrzymujących temperaturę posiłków np. podgrzewacze. O konieczności dostarczenia takiego urządzenia dyrektor szkoły powiadomi Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej jednego dnia. W czasie  realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt do wydawania dzieciom posiłków i posprzątania pomieszczenia po zakończeniu wydawania posiłków. Zużyte naczynia jednorazowe, odpadki, resztki wykonawca zabiera z terenu szkoły i utylizuje we własnym zakresie i na własny koszt niezwłocznie po wydaniu posiłków.

Wykonawca zapewnia jednorazowe naczynia i sztućce w ilości odpowiadającej ilości wydawanych posiłków. Ponadto jest zobowiązany po spożyciu przez dzieci  posiłków do uprzątnięcia pomieszczenia (usunięcie brudnych naczyń i sztućców i wywiezienie ich, umycie stołów i krzeseł oraz podłogi) bezpośrednio po wykonaniu danej usługi. Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie do zapewnienia co najmniej jednej osoby do wydawania posiłków. Wydawanie posiłków nastąpi w szkolnych punktach żywieniowych, wskazanych przez dyrektora danej szkoły. Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i wydawania posiłków o najwyższym standardzie jakościowym. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. 2020 poz.2021 z późn.zm.) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w rozporządzeniu WE nr 852/2004 w sprawie higieny środka spożywczego z dnia 29.04.2004 roku w rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością , w rozporządzeniu Komisji (WE)  nr 983/2009  w sprawie udzielania i odmowy udzielenia zezwoleń na oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności i odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz do rozwoju i zdrowia dzieci.

Ilość dostarczanych posiłków do poszczególnych szkół może ulec zmianie stosownie do zaistniałych    okoliczności (w zależności od liczby dzieci objętych tą formą pomocy na podstawie decyzji administracyjnych).  Zamawiający płaci za rzeczywiście wydane posiłki.

 

Rozliczenie za dostarczone posiłki będzie odbywać się  na podstawie wystawionej na koniec miesiąca  faktury wraz z załączonym wykazem dzieci. Należność za wystawioną fakturę będzie płatna w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury. Zamawiający będzie rozliczał się za ilość rzeczywiście przygotowanych i dostarczonych posiłków w danym miesiącu  według cen jednostkowych określonych w formularzu ofertowym.

 

W momencie wydawania  posiłków   posiłek musi być świeży, estetycznie podany, gorący o odpowiedniej konsystencji.

Zamawiający zastrzega sobie prawo okresowych niezapowiedzianych kontrolidotyczących jakości posiłków (estetyka, temperatura, walory smakowe), sposobu organizacji procesu wydawania posiłków. W imieniu Zamawiającego kontroli dokona powołany zespół.

 

Zamawiający dopuszcza  jednorazowe  zmiany  w menu  w sytuacjach związanych z tradycją, wyznaniem np. tłusty czwartek, Popielec, śledzik itp. Zamawiający zastrzega sobie możliwość publikacji menu wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana  poprzez publikowanie na stronie internetowej szkoły.

 

Wykonawca przygotowuje posiłki w dniu ich wydania. Wykonawca winien tak zorganizować proces przygotowania posiłków aby posiłki były świeżo przygotowane, nieodgrzewane itp. Nie wskazane jest przygotowanie posiłków kilka godzin wcześniej a następnie ich długotrwałe podgrzewanie lub  odgrzewanie (podawanie ponownej obróbce) i zapakowanie do termosów. Proces przygotowania posiłków powinien być sprawny, przeprowadzony w taki sposób aby  zapewnić jak najmniejszą stratę wartości odżywczych, witamin, minerałów, zmianę konsystencji, wyglądu itp. Zamawiającemu zależy na jak najkrótszym okresie przetrzymywania gotowych posiłków w termosach lub innych urządzeniach zapewniających utrzymanie wysokiej temperatury posiłku.

Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz wydanymi w tym zakresie zaleceniami i wytycznymi uprawnionych organów państwowych i samorządowych oraz podejmować wszelkie kroki mające na celu zapewnienie ochrony zdrowia zarówno osób realizujących usługę jak i korzystających z usług. Przedmiot zamówienia musi być realizowany wyłącznie w oparciu i z zastosowaniem obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiednio dla konkretnych obszarów.

Realizator będzie zobowiązany podczas realizacji zadania do zapewnienia dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami na poziomie minimalnych wymagań, określonych w art. 6-7 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U.  z 2020 r. poz. 1062 z póź. zm.).

 

 

  1. Zamawiający

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno

stronainternetowa:www.chwaszczyno.edu.pl, e-mail: zschwaszczyno@wp.pltel./fax 58 552-80-10

 

  1. Termin realizacji zamówienia

 

od 01 stycznia 2023 r. do 23 czerwca  2023 r.

 

  1. Sposób przygotowania oferty

 

Ofertę należy umieścić w zabezpieczonej kopercie i opisać nazwą i adresem wykonawcy oraz nazwą i adresem zamawiającego, a także napisem „Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w roku szkolnym 2022/2023 roku”

 

Oferta będzie również ważna jeżeli zostanie przesłana na adres e-mail:zschwaszczyno@wp.pl

 

Do oferty należy załączyć:

  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu gastronomicznego, w którym są przygotowywane posiłki;
  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu środka transportu do przewozu żywności;
  • zaproponowane menu na 14 dni.

W ofercie należy podać wartość zamówienia netto i brutto wyrażoną liczbowo i słownie na załączonym   formularzu ofertowym.

  1. Miejsce i termin składania ofert

Oferty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie  do dnia 21.12.2022 r. do godz. 12:00.

  1. Kryteria oceny ofert

 

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:

kryterium  CENA – 100 %

  1. Ogłoszenie wyników postępowania

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie dnia 21.12.2022 r. o godz. 13:00.

 

 

 

 

Dodatkowe warunki

 

Wykonawca, wyłoniony w wyniku przeprowadzonego postępowania najpóźniej 7 dni od podpisania umowy dostarcza Zamawiającemu: DOWÓD UBEPIEZPIECZENIA od  odpowiedzialności cywilnej z tyt.  prowadzonej działalności i posiadanego mienia z rozszerzeniem o:

- OC za produkt (żywienie) – z uwzględnieniem szkód wyrządzonych w związku z prowadzeniem stołówek(zbiorowe żywienie) w tym szkody polegające na zarażeniu salmonellą, czerwonką lub inną chorobą przenoszoną drogą pokarmową,  

- szkody wyrządzone przez podwykonawców, o ile Wykonawca będzie z nich korzystał  

na sumę gwarancyjną nie niższą niż 200.000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania ważnej polisy przez cały okres trwania umowy.

 

  1. Osoba upoważniona do kontaktu: Aneta Wentk

 

  1. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

 

Załącznik nr 1

…………………………dnia……………………2022  r.

 

………………………………………………………………

                                         Pieczęć firmowa, NIP, REGON

 

FORMULARZ OFERTOWY

 

Odpowiadając na zapytanie ofertowe z dnia………………………….., dotyczące:

„Przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci do szkół w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023”

oferujemy wykonanie zamówienia za cenę jednostkową:

 - .................................. zł brutto za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem(słownie:.......................................................................................................................)
w tym podatek VAT w wysokości...................% co stanowi kwotę.........................................zł

Na cenę za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem składa się :

  1. koszt produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania posiłku („wsad do kotła”) - w kwocie ........................................zł brutto, tj. ……………………………… zł netto
  2. inne koszty ( w tym m.in. przygotowanie, dostarczenie i wydanie jednego posiłku) -
    w kwocie .............................................. zł brutto , tj. …………………………….. zł netto
     

Szacunkowe wynagrodzenie  z tytułu realizacji niniejszego zamówienia wynosić będzie ………………………... zł łącznie z podatkiem VAT ustalono w następujący sposób:

 

13080 x    …………….………... zł = ………………….. łącznie z podatkiem VAT

 przewidywana                               cena jednostkowa brutto                                         cena łączna

maksymalna liczba  posiłków   

 

 

Zakład ( punkt gastronomiczny), w którym będą przygotowane posiłki w trakcie realizacji umowy mieści się w………………………………………………………..……

……………………………………………………………………………………………….                                                podać adres

 

Odległość pomiędzy  zakładem ( punktem gastronomicznym) wskazanym powyżej, w którym będą przygotowywane posiłki,  a siedzibą Zamawiającego wynosi ………… km

                                                                                                                           podać ilość w km  liczoną  jako 

                                                                                                                                       odległość  trasy (drogi)  jaką będę dostarczane  posiłki 

 

1. Oświadczamy, że zobowiązujemy się zamówienie zrealizować zgodnie z ogłoszeniem

2   Oświadczamy, że będziemy uważali się za związanych złożoną ofertą przez okres 30 dni.

3.  Oświadczamy, że:

a) zapoznaliśmy się z treścią ogłoszenia i nie wnosimy do nich zastrzeżeń,

b) zdobyliśmy konieczne informacje do przygotowania oferty,

c) w cenach oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i zawarcia przyszłej umowy.

d) dysponujemy środkami finansowymi niezbędnymi do realizacji całego zamówienia.

4. Oświadczamy, iż przez cały okres  realizacji niniejszego zamówienia co najmniej 2 osoby (świadczące bezpośrednio usługę:  kucharz, pomoc kuchenna itp.) będą pracować  w wymiarze  min. połowy pełnego wymiaru czasu pracy na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę  w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974r Kodeks Pracy lub właściwych przepisów państwa członkowskiego UE lub europejskiego Obszaru gospodarczego, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub w ramach zatrudnienia socjalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 176z późn. zm.) (np. zatrudnienie wspierane, w tym w ramach spółdzielni socjalnej lub Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego) lub odpowiadające mu programy lub formy zatrudnienia określone w przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

5.Upoważniamy Zamawiającego bądź upoważnionych przez niego przedstawicieli do przeprowadzenia wszelkich badań mających na celu sprawdzenie dokumentów i przedłożonych informacji oraz wyjaśnienia formalnych i technicznych aspektów naszej oferty. Do tych celów upoważniamy każdą osobę publiczną, bank lub przedsiębiorstwo wymienione w naszej ofercie do dostarczenia stosownej informacji uznanej przez Zamawiającego za konieczną i wymaganą w celu sprawdzenia dokumentów i oświadczeń zawartych w naszej ofercie.

6. Niniejsza oferta została złożona na ................... (podać liczbę stron) kolejno ponumerowanych stronach.

7. Załącznikami do niniejszej oferty są (wymienić wszystkie załączniki w kolejności ich występowania w ofercie):

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

                                     .........................................................         ...........................................................................

                     (miejscowość, data)                                         (podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy)

 

 

 

 

Chwaszczyno, 30.08.2022 r.

 

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie

ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na

Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza

w Chwaszczynie w roku szkolnym 2022/2023 roku

 

ZAMÓWIENIE O WARTOŚCI  PONIŻEJ RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000  ZŁ NETTO

 

Zapytanie ofertowe nr 1

 

Opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze zamówienie obejmuje świadczenie usługiprzygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 w okresie od  05.09.2022r. do 22.12.2022 r. Usługa obejmuje przygotowanie i dostawę w dni nauki szkolnej gorących posiłków obiadowych jednodaniowych (drugie danie) wraz z napojem. Dla potrzeb niniejszego postępowania jako napój rozumie się następujące produkty: herbata, sok, kompot, woda.

Pod pojęciem  posiłek jednodaniowy Zamawiający rozumie posiłek o wartości odżywczej i kalorycznej zgodniez  wymogami obowiązującymi w żywieniu młodzieży: min. 800 kcal (preferowany podział w celu zapewnienia zbilansowanej diety: białko 10-15%, tłuszcz poniżej 30%, węglowodany 50-65%). Zamawiający rozumie posiłek jednodaniowy składający się z dania obiadowego drugiego, surówki/sałatki/warzyw z wody itp. oraz „napoju”.
W przypadku wydawania takich dań jak: risotta, potrawki, gulasze, sosy mięsno-jarzynowe, lecza, bigosy, dania z produktów strączkowych, makarony z mięsem i jarzynami itp., które zawierają już warzywa dodatkowej „surówki” nie wydaje się. Należy jednak w jadłospisie poza ziemniakami uwzględnić min. 150 g warzyw (lub/ i owoców) na tzw. talerz – czyli ilości po obróbkach,  która finalnie trafia na talerz. W przypadku potraw (szczególnie tych wydawanych na słodko – pierogi z serem lub owocami, naleśniki z twarogiem itp.), do których „nie pasuje surówka” zapewnić należy owoc (np. jabłko, banan) także w minimalnej ilości – 150g. Wykonawca w menu może zaproponować raz w tygodniu danie smażone i raz w tygodniu musi być danie rybne.

W planowaniu jadłospisu należy uwzględnić następujące gramatury dań gotowych do wydania :

 

                    1. sos do porcji obiadowych – 50-100g

                    2. gulasz mięsny – 200-250g

3. kasza, ryż, makaron, ziemniaki, puree do drugiego dania – 250-350g

4. dania z warzyw (dodatki do drugich dań, tzw. „surówki) – 150-250g

5. kompot, herbata lub sok – 200-250 ml

6. bigos, dania z produktów strączkowych – 350-450g

7. gulasz mięsno-jarzynowy, potrawka z kurczaka, leczo – 250-350g

                    8. makarony z mięsem i jarzynami, risotto – 350-450g

10. pulpety, kotlety, zrazy, pieczenie itp. – min. 100g

Podczas tworzenia jadłospisów korzystać należy z Tabel składu i wartości odżywczej żywności Instytutu Żywności i Żywienia. Sporządzone menu powinno być dostosowane do zapotrzebowania dzieci i młodzieży  oraz uwzględniać preferencje smakowe dzieci ( nie wskazane jest przygotowanie posiłków typu żołądki, wątróbka, itp.) oraz spełniać wymogi obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie w tym obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty, oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach  a w przypadku jego zmiany  wykonawca dostosuje menu do nowo brzmiących przepisów.

Naliczając produkty (szczególnie warzywa, owoce, mięsa, ryby itp.) w jadłospisie uwzględnić należy ubytkiwynikające z obróbki warzyw owoców, wynikające z procesu technologicznego.

Planując menu należy kierować się sezonowością warzyw i owoców oraz doborem, produktów po względem kolorystycznym, tak by unikać wydawania dań o podobnej  kolorystyce (np. zraz wołowy + sos pomidorowy + buraczki). Menu powinno być   urozmaicone (wydawanie danej potrawy nie może odbywać się częściej, niż co 14dni). Miejsce gdzie przygotowywane będą obiady, przyjmowanie produktów (surowców) do magazynu, obróbka wstępna, przygotowywanie, porcjowanie, obróbka termiczna, wszelkie procesy technologiczne oraz warunki techniczne i sanitarne pomieszczeń kuchni oraz  magazynów muszą być zgodne z zasadami systemu HACCP (przede wszystkim wydanie posiłków w ciągu czterech godzin od finalnego przygotowania - dotyczy to szczególnie ryb). Temperatura II dania, w momencie wydawania posiłku dzieciom i młodzieży w stołówkach  szkolnych powinna wynosić ok. 650C.

Każda osoba wykonująca prace w procesie produkcji lub w obrocie żywnością, przy czynnościach wymagających bezpośredniego stykania się z żywnością, musi posiadać odpowiedni stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym na podstawie przepisów ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach.

Potrawy powinny być sporządzone przy zachowaniu zasady odpowiedniego doboru barw smaków, zapachów ikonsystencji (nieprawidłowe jest podawanie w jednym posiłku dwóch potraw słodkich, kwaśnych lub ostrych lub o podobnej barwie itp.); uwzględniające  sezonowość produktów (warzywa i owoce); uwzględniające pory roku, temperaturę otoczenia. Wykonawca przy przyrządzaniu posiłków winien stosować różną technikę sporządzania potraw, uwzględniając produkty z każdej grupy.

W menu (w cyklu dwutygodniowym) nie mogą się powtarzać potrawy, by jak najbardziej urozmaicać produktamiz różnych grup w tym czasie oraz  pod różnymi formami.

Przy ustalaniu MENU  należy kierować się zasadami:

  1. sezonowością produktów dostępnych na rynku,
  2. uwzględnić, że wartość odżywcza potrawy będzie mniejsza od wartości odżywczej surowców użytych do jej przygotowania, 
  3. urozmaicać dania i potrawy poprzez używanie produktów z różnych grup
  4. zadbać o optymalną wartość odżywczą i energetyczną dań
  5. zestawiać potrawy w dania w taki sposób, by zarówno pod względem kolorystyki jak i walorów smakowych, pasowały do siebie
  6. uwzględnić preferencje smakowe dzieci
  7. stosować produkty o wysokiej wartości odżywczej, bogatych w witaminy i minerały a tym samym unikać tzw. pustych kalorii
  8. nie powtarzać tych samych dań w dwutygodniowym menu
  9. wymogami Zamawiającego

Posiłki powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Do przygotowania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. Należy zminimalizować  używania produktów zawierających glutaminian sodu oraz  następujących produktów: konserw,  parówek oraz wędlin z dodatkiem produktów białkowych (soja) i/lub  skrobi modyfikowanej. W przypadku podawania dzieciom owoców muszą być w całości nie dopuszcza się dzielenie jednego owocu pomiędzy kilkoro dzieci ( np. pół jabłka, pół banana itp.).

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania badań sprawdzających jakość przygotowanych posiłków pod względem kaloryczności, gramatury, temperatury oraz do sprawdzenia produktów z jakich zostały przygotowane pod względem ich pochodzenia, składu, terminu ważności. 

Transport obiadów musi odbywać się w atestowanych termosach. Przygotowane posiłki zapakowane w termosach  nie mogą być przechowywane dłużej niż godzinę (czas liczony od momentu zapakowania posiłkówi zamknięcia termosu do momentu dostarczenia termosów do palcówki). 

 

Szacunkowa  ilość posiłków w ciągu trwania umowy – ok.9360 – ok. 120 posiłków dziennie. Istnieje możliwość zmniejszenia dziennych wielkości ilości dostaw posiłków głównie ze względu na obecny stan epidemii panującej w całym kraju i wprowadzanie przez rząd nauki zdalnej w szkołach. Wtakim przypadku lub gdy w danym dniu szkoła będzie miała dodatkowe dni wolne  ustalone przez dyrekcję szkoły i nie będzie zajęć szkolnych  Wykonawca w zamian może po uzgodnieniu z Zamawiającym zapewnić suchy prowiant dzień wcześniej lub następnego dnia o wartości nie mniejszej niż wartość posiłku obiadowego wskazana w ofercie. Odległość pomiędzy zakładem(punktem gastronomicznym, w którym będą przygotowywane posiłki) a szkołą nie może być większa niż 30 km.

 

Godzina wydawania posiłków dla placówki będzie ustalona indywidualnie z dyrektorem szkoły i będzie w przedziale czasowym 11.00-14.00, czyli  nie wcześniej niż 11.00 i nie później niż 14.00.

Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia urządzeń, sprzętu itp. podtrzymujących temperaturę posiłków np. podgrzewacze. O konieczności dostarczenia takiego urządzenia dyrektor szkoły powiadomi Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej jednego dnia. W czasie  realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt do wydawaniadzieciom posiłków i posprzątania pomieszczeniapo zakończeniu wydawania posiłków. Zużyte naczynia jednorazowe, odpadki, resztki wykonawca zabiera z terenu szkoły i utylizuje we własnym zakresie i na własny koszt niezwłocznie po wydaniu posiłków.

Wykonawca zapewnia jednorazowe naczynia i sztućce w ilości odpowiadającej ilości wydawanych posiłków. Ponadto jest zobowiązany po spożyciu przez dzieci  posiłków do uprzątnięcia pomieszczenia (usunięcie brudnych naczyń i sztućców i wywiezienie ich, umycie stołów i krzeseł oraz podłogi) bezpośrednio po wykonaniu danej usługi. Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie do zapewnienia co najmniej jednej osoby do wydawania posiłków. Wydawanie posiłków nastąpi w szkolnych punktach żywieniowych, wskazanych przez dyrektora danej szkoły. Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i wydawania posiłków o najwyższym standardzie jakościowym. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. 2020 poz.2021 z późn.zm.) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w rozporządzeniu WE nr 852/2004 w sprawie higieny środka spożywczego z dnia 29.04.2004 roku w rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością , w rozporządzeniu Komisji (WE)  nr 983/2009  w sprawie udzielania i odmowy udzielenia zezwoleń na oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności i odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz do rozwoju i zdrowia dzieci.

Ilość dostarczanych posiłków do poszczególnych szkół może ulec zmianie stosownie do zaistniałych    okoliczności (w zależności od liczby dzieci objętych tą formą pomocy na podstawie decyzji administracyjnych).  Zamawiający płaci za rzeczywiście wydane posiłki.

 

Rozliczenie za dostarczone posiłki będzie odbywać się  na podstawie wystawionej na koniec miesiąca  fakturywraz z załączonym wykazem dzieci. Należność za wystawioną fakturę będzie płatna w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury. Zamawiający będzie rozliczał się za ilość rzeczywiście przygotowanych i dostarczonych posiłków w danym miesiącu  według cen jednostkowych określonych w formularzu ofertowym.

 

W momencie wydawania  posiłków   posiłek musi być świeży, estetycznie podany, gorący o odpowiedniej konsystencji.

Zamawiający zastrzega sobie prawo okresowych niezapowiedzianych kontrolidotyczących jakości posiłków (estetyka, temperatura, walory smakowe), sposobu organizacji procesu wydawania posiłków. W imieniu Zamawiającego kontroli dokona powołany zespół.

 

Zamawiający dopuszcza  jednorazowe  zmiany  w menu  w sytuacjach związanych z tradycją, wyznaniem np.tłusty czwartek, Popielec, śledzik itp. Zamawiający zastrzega sobie możliwość publikacji menu wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana  poprzez publikowanie na stronie internetowej szkoły.

 

Wykonawca przygotowuje posiłki w dniu ich wydania. Wykonawca winien tak zorganizować proces przygotowania posiłków aby posiłki były świeżo przygotowane, nieodgrzewane itp. Nie wskazane jest przygotowanie posiłków kilka godzin wcześniej a następnie ich długotrwałe podgrzewanie lub  odgrzewanie (podawanie ponownej obróbce) i zapakowanie do termosów. Proces przygotowania posiłków powinien być sprawny, przeprowadzony w taki sposób aby  zapewnić jak najmniejszą stratę wartości odżywczych, witamin, minerałów, zmianę konsystencji, wyglądu itp. Zamawiającemu zależy na jak najkrótszym okresie przetrzymywania gotowych posiłków w termosach lub innych urządzeniach zapewniających utrzymanie wysokiej temperatury posiłku.

Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz wydanymi w tym zakresie zaleceniami i wytycznymi uprawnionych organów państwowych i samorządowych oraz podejmować wszelkie kroki mające na celu zapewnienie ochrony zdrowia zarówno osób realizujących usługę jak i korzystających z usług. Przedmiot zamówienia musi być realizowany wyłącznie w oparciu i z zastosowaniem obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiednio dla konkretnych obszarów.

Realizator będzie zobowiązany podczas realizacji zadania do zapewnienia dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami na poziomie minimalnych wymagań, określonych w art. 6-7 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U.  z 2020 r. poz. 1062 z póź. zm.).

 

 

  1. Zamawiający

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno

stronainternetowa:www.chwaszczyno.edu.pl, e-mail: zschwaszczyno@wp.pltel./fax 58 552-80-10

 

  1. Termin realizacji zamówienia

 

od 05września 2022 r. do 22grudnia 2022 r.

 

  1. Sposób przygotowania oferty

 

Ofertę należy umieścić w zabezpieczonej kopercie i opisać nazwą i adresem wykonawcy oraz nazwą i adresem zamawiającego, a także napisem „Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w roku szkolnym 2022/2023 roku”

 

Oferta będzie również ważna jeżeli zostanie przesłana na adres e-mail:zschwaszczyno@wp.pl

 

Do oferty należy załączyć:

  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu gastronomicznego, w którym są przygotowywane posiłki;
  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu środka transportu do przewozu żywności;
  • zaproponowane menu na 14 dni.

W ofercie należy podać wartość zamówienia netto i brutto wyrażoną liczbowo i słownie na załączonym   formularzu ofertowym.

  1. Miejsce i termin składania ofert

Oferty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie  do dnia 02.09.2022 r. do godz. 12:00.

  1. Kryteria oceny ofert

 

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:

kryterium  CENA – 100 %

  1. Ogłoszenie wyników postępowania

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie dnia 02.09.2022 r. o godz. 13:00.

 

 

 

 

Dodatkowe warunki

 

Wykonawca, wyłoniony w wyniku przeprowadzonego postępowania najpóźniej 7 dni od podpisania umowy dostarcza Zamawiającemu: DOWÓD UBEPIEZPIECZENIA od  odpowiedzialności cywilnej z tyt.  prowadzonej działalności i posiadanego mienia z rozszerzeniem o:

- OC za produkt (żywienie) – z uwzględnieniem szkód wyrządzonych w związku z prowadzeniem stołówek(zbiorowe żywienie) w tym szkody polegające na zarażeniu salmonellą, czerwonką lub inną chorobąprzenoszoną drogą pokarmową,  

- szkody wyrządzone przez podwykonawców, o ile Wykonawca będzie z nich korzystał  

na sumę gwarancyjną nie niższą niż 200.000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania ważnej polisy przez cały okres trwania umowy.

 

  1. Osoba upoważniona do kontaktu: Aneta Wentk

 

  1. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)
  2. Na podstawie ustawy z dnia 10.05.2018 o Ochronie Danych Osobowych „RODO” informuję, że:

    1. Administratorem Pani/Pana danych jest Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie, ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno zarządzana przez dyrektora Roberta Zochniaka.

    2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym mogą się Państwo kontaktować  we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu e – mail: spchwaszczyno@gmail.com lub pisemnie pod adres Administratora.

    3. Podstawą dopuszczalności przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c) RODO. Przepisy szczególne zostały zawarte w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 910).

    4. Dane osobowe będą ujawniane osobom działającym z upoważnienia administratora, mającym dostęp   do danych osobowych i przetwarzającym je wyłącznie na polecenie administratora, chyba że wymaga tego prawo UE lub prawo państwa członkowskiego.

    5. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych, przysługują Państwu następujące prawa:

    a) prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz otrzymania ich kopii;

    b) sprostowania danych;

    c) ograniczenia przetwarzania;

    d) żądania usunięcia danych, o ile znajdzie zastosowanie jedna z przesłanek z art. 17 ust. 1 RODO.

    6. Ma Pani/Pan prawo złożenia skargi na niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 – 193 Warszawa).

     

Chwaszczyno, dnia 30.08.2022 r.

 

Załącznik nr 1

…………………………dnia……………………2022  r.

 

………………………………………………………………

                                         Pieczęć firmowa, NIP, REGON

 

FORMULARZ OFERTOWY

 

Odpowiadając na zapytanie ofertowe z dnia………………………….., dotyczące:

„Przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci do szkół w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023”

oferujemy wykonanie zamówienia za cenę jednostkową:

 - .................................. zł brutto za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem(słownie:.......................................................................................................................)
w tym podatek VAT w wysokości...................% co stanowi kwotę.........................................zł

Na cenę za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem składa się :

  1. koszt produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania posiłku („wsad do kotła”) - w kwocie ........................................zł brutto, tj. ……………………………… zł netto
  2. inne koszty ( w tym m.in. przygotowanie, dostarczenie i wydanie jednego posiłku) -
    w kwocie .............................................. zł brutto , tj. …………………………….. zł netto
     

Szacunkowe wynagrodzenie  z tytułu realizacji niniejszego zamówienia wynosić będzie ………………………... zł łącznie z podatkiem VAT ustalono w następujący sposób:

 

9360x    …………….………... zł = ………………….. łącznie z podatkiem VAT

 przewidywana                               cena jednostkowa brutto                                         cena łączna

maksymalna liczba  posiłków   

 

 

Zakład ( punkt gastronomiczny), w którym będą przygotowane posiłki w trakcie realizacji umowy mieści się w………………………………………………………..……

……………………………………………………………………………………………….                                                podać adres

 

Odległość pomiędzy  zakładem ( punktem gastronomicznym) wskazanym powyżej, w którym będą przygotowywane posiłki,  a siedzibą Zamawiającego wynosi ………… km

                                                                                                                           podać ilość w km  liczoną  jako 

                                                                                                                                       odległość  trasy (drogi)  jaką będę dostarczane  posiłki 

 

1. Oświadczamy, że zobowiązujemy się zamówienie zrealizować zgodnie z ogłoszeniem

2   Oświadczamy, że będziemy uważali się za związanych złożoną ofertą przez okres 30 dni.

3.  Oświadczamy, że:

a) zapoznaliśmy się z treścią ogłoszenia i nie wnosimy do nich zastrzeżeń,

b) zdobyliśmy konieczne informacje do przygotowania oferty,

c) w cenach oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i zawarcia przyszłej umowy.

d) dysponujemy środkami finansowymi niezbędnymi do realizacji całego zamówienia.

4. Oświadczamy, iż przez cały okres  realizacji niniejszego zamówienia co najmniej 2 osoby (świadczące bezpośrednio usługę:  kucharz, pomoc kuchenna itp.) będą pracować  w wymiarze  min. połowy pełnego wymiaru czasu pracy na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę  w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974r Kodeks Pracy lub właściwych przepisów państwa członkowskiego UE lub europejskiego Obszaru gospodarczego, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub w ramach zatrudnienia socjalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 176z późn. zm.) (np. zatrudnienie wspierane, w tym w ramach spółdzielni socjalnej lub Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego) lub odpowiadające mu programy lub formy zatrudnienia określone w przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

5.Upoważniamy Zamawiającego bądź upoważnionych przez niego przedstawicieli do przeprowadzenia wszelkich badań mających na celu sprawdzenie dokumentów i przedłożonych informacji oraz wyjaśnienia formalnych i technicznych aspektów naszej oferty. Do tych celów upoważniamy każdą osobę publiczną, bank lub przedsiębiorstwo wymienione w naszej ofercie do dostarczenia stosownej informacji uznanej przez Zamawiającego za konieczną i wymaganą w celu sprawdzenia dokumentów i oświadczeń zawartych w naszej ofercie.

6. Niniejsza oferta została złożona na ................... (podać liczbę stron) kolejno ponumerowanych stronach.

7. Załącznikami do niniejszej oferty są (wymienić wszystkie załączniki w kolejności ichwystępowania w ofercie):

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

                                                                                                                .........................................................         ...........................................................................

                     (miejscowość, data)                                         (podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy)                       

                                                                     

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie

ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na

Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza

w Chwaszczynie w roku szkolnym 2022/2023 roku

 

ZAMÓWIENIE O WARTOŚCI  PONIŻEJ RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000  ZŁ NETTO

 

Zapytanie ofertowe nr 1

 

Opis przedmiotu zamówienia

Niniejsze zamówienie obejmuje świadczenie usługi przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 w okresie od  05.09.2022 r. do 22.12.2022 r. Usługa obejmuje przygotowanie i dostawę w dni nauki szkolnej gorących posiłków obiadowych jednodaniowych (drugie danie) wraz z napojem. Dla potrzeb niniejszego postępowania jako napój rozumie się następujące produkty: herbata, sok, kompot, woda.

Pod pojęciem  posiłek jednodaniowy Zamawiający rozumie posiłek o wartości odżywczej i kalorycznej zgodnie z  wymogami obowiązującymi w żywieniu młodzieży: min. 800 kcal (preferowany podział w celu zapewnienia zbilansowanej diety: białko 10-15%, tłuszcz poniżej 30%, węglowodany 50-65%). Zamawiający rozumie posiłek jednodaniowy składający się z dania obiadowego drugiego, surówki/sałatki/warzyw z wody itp. oraz „napoju”.
W przypadku wydawania takich dań jak: risotta, potrawki, gulasze, sosy mięsno-jarzynowe, lecza, bigosy, dania z produktów strączkowych, makarony z mięsem i jarzynami itp., które zawierają już warzywa dodatkowej „surówki” nie wydaje się. Należy jednak w jadłospisie poza ziemniakami uwzględnić min. 150 g warzyw (lub/ i owoców) na tzw. talerz – czyli ilości po obróbkach,  która finalnie trafia na talerz. W przypadku potraw (szczególnie tych wydawanych na słodko – pierogi z serem lub owocami, naleśniki z twarogiem itp.), do których „nie pasuje surówka” zapewnić należy owoc (np. jabłko, banan) także w minimalnej ilości – 150g. Wykonawca w menu może zaproponować raz w tygodniu danie smażone i raz w tygodniu musi być danie rybne.

W planowaniu jadłospisu należy uwzględnić następujące gramatury dań gotowych do wydania :

 

                    1. sos do porcji obiadowych – 50-100g

                    2. gulasz mięsny – 200-250g

                    3. kasza, ryż, makaron, ziemniaki, puree do drugiego dania – 250-350g

                    4. dania z warzyw (dodatki do drugich dań, tzw. „surówki) – 150-250g

                    5. kompot, herbata lub sok – 200-250 ml

                    6. bigos, dania z produktów strączkowych – 350-450g

                    7. gulasz mięsno-jarzynowy, potrawka z kurczaka, leczo – 250-350g

                    8. makarony z mięsem i jarzynami, risotto – 350-450g

                    10. pulpety, kotlety, zrazy, pieczenie itp. – min. 100g

Podczas tworzenia jadłospisów korzystać należy z Tabel składu i wartości odżywczej żywności Instytutu Żywności i Żywienia. Sporządzone menu powinno być dostosowane do zapotrzebowania dzieci i młodzieży  oraz uwzględniać preferencje smakowe dzieci ( nie wskazane jest przygotowanie posiłków typu żołądki, wątróbka, itp.) oraz spełniać wymogi obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie w tym obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty, oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach  a w przypadku jego zmiany  wykonawca dostosuje menu do nowo brzmiących przepisów.

Naliczając produkty (szczególnie warzywa, owoce, mięsa, ryby itp.) w jadłospisie uwzględnić należy ubytki wynikające z obróbki warzyw owoców, wynikające z procesu technologicznego.

Planując menu należy kierować się sezonowością warzyw i owoców oraz doborem, produktów po względem kolorystycznym, tak by unikać wydawania dań o podobnej  kolorystyce (np. zraz wołowy + sos pomidorowy + buraczki). Menu powinno być   urozmaicone (wydawanie danej potrawy nie może odbywać się częściej, niż co 14 dni). Miejsce gdzie przygotowywane będą obiady, przyjmowanie produktów (surowców) do magazynu, obróbka wstępna, przygotowywanie, porcjowanie, obróbka termiczna, wszelkie procesy technologiczne oraz warunki techniczne i sanitarne pomieszczeń kuchni oraz  magazynów muszą być zgodne z zasadami systemu HACCP (przede wszystkim wydanie posiłków w ciągu czterech godzin od finalnego przygotowania - dotyczy to szczególnie ryb). Temperatura II dania, w momencie wydawania posiłku dzieciom i młodzieży w stołówkach  szkolnych powinna wynosić ok. 650C.

Każda osoba wykonująca prace w procesie produkcji lub w obrocie żywnością, przy czynnościach wymagających bezpośredniego stykania się z żywnością, musi posiadać odpowiedni stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym na podstawie przepisów ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach.

Potrawy powinny być sporządzone przy zachowaniu zasady odpowiedniego doboru barw smaków, zapachów i konsystencji (nieprawidłowe jest podawanie w jednym posiłku dwóch potraw słodkich, kwaśnych lub ostrych lub o podobnej barwie itp.); uwzględniające  sezonowość produktów (warzywa i owoce); uwzględniające pory roku, temperaturę otoczenia. Wykonawca przy przyrządzaniu posiłków winien stosować różną technikę sporządzania potraw, uwzględniając produkty z każdej grupy.

W menu (w cyklu dwutygodniowym) nie mogą się powtarzać potrawy, by jak najbardziej urozmaicać produktami z różnych grup w tym czasie oraz  pod różnymi formami.

Przy ustalaniu MENU  należy kierować się zasadami:

  1. sezonowością produktów dostępnych na rynku,
  2. uwzględnić, że wartość odżywcza potrawy będzie mniejsza od wartości odżywczej surowców użytych do jej przygotowania, 
  3. urozmaicać dania i potrawy poprzez używanie produktów z różnych grup
  4. zadbać o optymalną wartość odżywczą i energetyczną dań
  5. zestawiać potrawy w dania w taki sposób, by zarówno pod względem kolorystyki jak i walorów smakowych, pasowały do siebie
  6. uwzględnić preferencje smakowe dzieci
  7. stosować produkty o wysokiej wartości odżywczej, bogatych w witaminy i minerały a tym samym unikać tzw. pustych kalorii
  8. nie powtarzać tych samych dań w dwutygodniowym menu
  9. wymogami Zamawiającego

Posiłki powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Do przygotowania posiłków należy używać produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych, posiadających aktualne terminy ważności, nabytych w źródłach działających zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i higienicznymi. Należy zminimalizować  używania produktów zawierających glutaminian sodu oraz  następujących produktów: konserw,  parówek oraz wędlin z dodatkiem produktów białkowych (soja) i/lub  skrobi modyfikowanej. W przypadku podawania dzieciom owoców muszą być w całości nie dopuszcza się dzielenie jednego owocu pomiędzy kilkoro dzieci ( np. pół jabłka, pół banana itp.).

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania badań sprawdzających jakość przygotowanych posiłków pod względem kaloryczności, gramatury, temperatury oraz do sprawdzenia produktów z jakich zostały przygotowane pod względem ich pochodzenia, składu, terminu ważności. 

Transport obiadów musi odbywać się w atestowanych termosach. Przygotowane posiłki zapakowane w termosach  nie mogą być przechowywane dłużej niż godzinę (czas liczony od momentu zapakowania posiłków i zamknięcia termosu do momentu dostarczenia termosów do palcówki). 

 

Szacunkowa  ilość posiłków w ciągu trwania umowy – ok. 9360 – ok. 120 posiłków dziennie. Istnieje możliwość zmniejszenia dziennych wielkości ilości dostaw posiłków głównie ze względu na obecny stan epidemii panującej w całym kraju i wprowadzanie przez rząd nauki zdalnej w szkołach. W takim przypadku lub gdy w danym dniu szkoła będzie miała dodatkowe dni wolne  ustalone przez dyrekcję szkoły i nie będzie zajęć szkolnych  Wykonawca w zamian może po uzgodnieniu z Zamawiającym zapewnić suchy prowiant dzień wcześniej lub następnego dnia o wartości nie mniejszej niż wartość posiłku obiadowego wskazana w ofercie. Odległość pomiędzy zakładem(punktem gastronomicznym, w którym będą przygotowywane posiłki) a szkołą nie może być większa niż 30 km.

 

Godzina wydawania posiłków dla placówki będzie ustalona indywidualnie z dyrektorem szkoły i będzie w przedziale czasowym 11.00-14.00, czyli  nie wcześniej niż 11.00 i nie później niż 14.00.

Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia urządzeń, sprzętu itp. podtrzymujących temperaturę posiłków np. podgrzewacze. O konieczności dostarczenia takiego urządzenia dyrektor szkoły powiadomi Wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej jednego dnia. W czasie  realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt do wydawania dzieciom posiłków i posprzątania pomieszczenia po zakończeniu wydawania posiłków. Zużyte naczynia jednorazowe, odpadki, resztki wykonawca zabiera z terenu szkoły i utylizuje we własnym zakresie i na własny koszt niezwłocznie po wydaniu posiłków.

Wykonawca zapewnia jednorazowe naczynia i sztućce w ilości odpowiadającej ilości wydawanych posiłków. Ponadto jest zobowiązany po spożyciu przez dzieci  posiłków do uprzątnięcia pomieszczenia (usunięcie brudnych naczyń i sztućców i wywiezienie ich, umycie stołów i krzeseł oraz podłogi) bezpośrednio po wykonaniu danej usługi. Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie do zapewnienia co najmniej jednej osoby do wydawania posiłków. Wydawanie posiłków nastąpi w szkolnych punktach żywieniowych, wskazanych przez dyrektora danej szkoły. Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania i wydawania posiłków o najwyższym standardzie jakościowym. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. 2020 poz. 2021 z późn.zm.) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w rozporządzeniu WE nr 852/2004 w sprawie higieny środka spożywczego z dnia 29.04.2004 roku w rozporządzeniu (WE) nr 1935/2004 w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością , w rozporządzeniu Komisji (WE)  nr 983/2009  w sprawie udzielania i odmowy udzielenia zezwoleń na oświadczenia zdrowotne dotyczące żywności i odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz do rozwoju i zdrowia dzieci.

Ilość dostarczanych posiłków do poszczególnych szkół może ulec zmianie stosownie do zaistniałych    okoliczności (w zależności od liczby dzieci objętych tą formą pomocy na podstawie decyzji administracyjnych).  Zamawiający płaci za rzeczywiście wydane posiłki.

 

Rozliczenie za dostarczone posiłki będzie odbywać się  na podstawie wystawionej na koniec miesiąca  faktury wraz z załączonym wykazem dzieci. Należność za wystawioną fakturę będzie płatna w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury. Zamawiający będzie rozliczał się za ilość rzeczywiście przygotowanych i dostarczonych posiłków w danym miesiącu  według cen jednostkowych określonych w formularzu ofertowym.

 

W momencie wydawania  posiłków   posiłek musi być świeży, estetycznie podany, gorący o odpowiedniej   konsystencji.

Zamawiający zastrzega sobie prawo okresowych niezapowiedzianych kontroli dotyczących jakości posiłków (estetyka, temperatura, walory smakowe), sposobu organizacji procesu wydawania posiłków. W imieniu Zamawiającego kontroli dokona powołany zespół.

 

Zamawiający dopuszcza  jednorazowe  zmiany  w menu  w sytuacjach związanych z tradycją, wyznaniem np. tłusty czwartek, Popielec, śledzik itp. Zamawiający zastrzega sobie możliwość publikacji menu wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana  poprzez publikowanie na stronie internetowej szkoły.

 

Wykonawca przygotowuje posiłki w dniu ich wydania. Wykonawca winien tak zorganizować proces przygotowania posiłków aby posiłki były świeżo przygotowane, nieodgrzewane itp. Nie wskazane jest przygotowanie posiłków kilka godzin wcześniej a następnie ich długotrwałe podgrzewanie lub  odgrzewanie (podawanie ponownej obróbce) i zapakowanie do termosów. Proces przygotowania posiłków powinien być sprawny, przeprowadzony w taki sposób aby  zapewnić jak najmniejszą stratę wartości odżywczych, witamin, minerałów, zmianę konsystencji, wyglądu itp. Zamawiającemu zależy na jak najkrótszym okresie przetrzymywania gotowych posiłków w termosach lub innych urządzeniach zapewniających utrzymanie wysokiej temperatury posiłku.

Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz wydanymi w tym zakresie zaleceniami i wytycznymi uprawnionych organów państwowych i samorządowych oraz podejmować wszelkie kroki mające na celu zapewnienie ochrony zdrowia zarówno osób realizujących usługę jak i korzystających z usług. Przedmiot zamówienia musi być realizowany wyłącznie w oparciu i z zastosowaniem obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiednio dla konkretnych obszarów.

Realizator będzie zobowiązany podczas realizacji zadania do zapewnienia dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami na poziomie minimalnych wymagań, określonych w art. 6-7 ustawy  z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U.  z 2020 r. poz. 1062 z póź. zm.).

 

 

  1. Zamawiający

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno

strona internetowa: www.chwaszczyno.edu.pl, e-mail: zschwaszczyno@wp.pl   tel./fax 58 552-80-10

 

  1. Termin realizacji zamówienia

 

od 05 września 2022 r. do 22 grudnia 2022 r.

 

  1. Sposób przygotowania oferty

 

Ofertę należy umieścić w zabezpieczonej kopercie i opisać nazwą i adresem wykonawcy oraz nazwą i adresem zamawiającego, a także napisem „Przygotowywanie i dowożenie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie w roku szkolnym 2022/2023 roku”

 

Oferta będzie również ważna jeżeli zostanie przesłana na adres e-mail: zschwaszczyno@wp.pl

 

Do oferty należy załączyć:

  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu gastronomicznego, w którym są przygotowywane posiłki;
  • kopię decyzji (dokumentu) właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu środka transportu do przewozu żywności;
  • zaproponowane menu na 14 dni.

W ofercie należy podać wartość zamówienia netto i brutto wyrażoną liczbowo i słownie na załączonym   formularzu ofertowym.

  1. Miejsce i termin składania ofert

Oferty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie  do dnia 26.08.2022 r. do godz. 10:00.

  1. Kryteria oceny ofert

 

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:

kryterium  CENA – 100 %

  1. Ogłoszenie wyników postępowania

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie dnia 26.08.2022 r. o godz. 10:30.

 

Dodatkowe warunki

 

Wykonawca, wyłoniony w wyniku przeprowadzonego postępowania najpóźniej 7 dni od podpisania umowy dostarcza Zamawiającemu: DOWÓD UBEPIEZPIECZENIA od  odpowiedzialności cywilnej z tyt.  prowadzonej działalności i posiadanego mienia z rozszerzeniem o:

- OC za produkt (żywienie) – z uwzględnieniem szkód wyrządzonych w związku z prowadzeniem stołówek (zbiorowe żywienie) w tym szkody polegające na zarażeniu salmonellą, czerwonką lub inną chorobą przenoszoną drogą pokarmową,  

- szkody wyrządzone przez podwykonawców, o ile Wykonawca będzie z nich korzystał  

na sumę gwarancyjną nie niższą niż 200.000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania ważnej polisy przez cały okres trwania umowy.

 

  1. Osoba upoważniona do kontaktu:  Aneta Wentk nr. tel: 58-552-80-10

 

  1. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

 

Na podstawie ustawy z dnia 10.05.2018 o Ochronie Danych Osobowych „RODO” informuję, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych jest Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie, ul. Mickiewicza 16, 80-209 Chwaszczyno zarządzana przez dyrektora Roberta Zochniaka.

2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym mogą się Państwo kontaktować  we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu e – mail: spchwaszczyno@gmail.com lub pisemnie pod adres Administratora.

3. Podstawą dopuszczalności przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c) RODO. Przepisy szczególne zostały zawarte w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 910).

4. Dane osobowe będą ujawniane osobom działającym z upoważnienia administratora, mającym dostęp   do danych osobowych i przetwarzającym je wyłącznie na polecenie administratora, chyba że wymaga tego prawo UE lub prawo państwa członkowskiego.

5. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych, przysługują Państwu następujące prawa:

a) prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz otrzymania ich kopii;

b) sprostowania danych;

c) ograniczenia przetwarzania;

d) żądania usunięcia danych, o ile znajdzie zastosowanie jedna z przesłanek z art. 17 ust. 1 RODO.

6. Ma Pani/Pan prawo złożenia skargi na niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 – 193 Warszawa).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żukowo, dnia  19.08.2022 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

…………………………dnia……………………2022  r.

 

………………………………………………………………

                                         Pieczęć firmowa, NIP, REGON

 

FORMULARZ OFERTOWY

 

Odpowiadając na zapytanie ofertowe z dnia………………………….., dotyczące:

„Przygotowania i dowożenia posiłków dla dzieci do szkół w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023”

oferujemy wykonanie zamówienia za cenę jednostkową:

 - .................................. zł brutto za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem (słownie:.......................................................................................................................)
w tym podatek VAT w wysokości...................% co stanowi kwotę.........................................zł

Na cenę za jeden gorący posiłek obiadowy (drugie danie) wraz z napojem składa się :

  1. koszt produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania posiłku („wsad do kotła”) -  w kwocie ........................................ zł brutto, tj. ……………………………… zł netto
  2. inne koszty ( w tym m.in. przygotowanie, dostarczenie i wydanie jednego posiłku) -
    w kwocie .............................................. zł brutto , tj. …………………………….. zł netto
     

Szacunkowe wynagrodzenie  z tytułu realizacji niniejszego zamówienia wynosić będzie ………………………... zł łącznie z podatkiem VAT ustalono w następujący sposób:

 

9360  x    …………….………... zł = ………………….. łącznie z podatkiem VAT

 przewidywana                                     cena jednostkowa brutto                                         cena łączna

maksymalna liczba  posiłków   

 

 

Zakład ( punkt gastronomiczny), w którym będą przygotowane posiłki w trakcie realizacji umowy mieści się w ………………………………………………………..……

……………………………………………………………………………………………….                                                                                 podać adres

                  

Odległość pomiędzy  zakładem ( punktem gastronomicznym) wskazanym powyżej, w którym będą przygotowywane posiłki,  a siedzibą Zamawiającego wynosi ………… km

                                                                                                                                                          podać ilość w km  liczoną  jako 

                                                                                                                                       odległość  trasy (drogi)  jaką będę dostarczane  posiłki 

 

1. Oświadczamy, że zobowiązujemy się zamówienie zrealizować zgodnie z ogłoszeniem

2   Oświadczamy, że będziemy uważali się za związanych złożoną ofertą przez okres 30 dni.

3.  Oświadczamy, że:

a) zapoznaliśmy się z treścią ogłoszenia i nie wnosimy do nich zastrzeżeń,

b) zdobyliśmy konieczne informacje do przygotowania oferty,

c) w cenach oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i zawarcia przyszłej umowy.

d) dysponujemy środkami finansowymi niezbędnymi do realizacji całego zamówienia.

4. Oświadczamy, iż przez cały okres  realizacji niniejszego zamówienia co najmniej 2 osoby (świadczące bezpośrednio usługę:  kucharz, pomoc kuchenna itp.) będą pracować  w wymiarze  min. połowy pełnego wymiaru czasu pracy na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę  w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974r Kodeks Pracy lub właściwych przepisów państwa członkowskiego UE lub europejskiego Obszaru gospodarczego, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub w ramach zatrudnienia socjalnego, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 176 z późn. zm.) (np. zatrudnienie wspierane, w tym w ramach spółdzielni socjalnej lub Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego) lub odpowiadające mu programy lub formy zatrudnienia określone w przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

5. Upoważniamy Zamawiającego bądź upoważnionych przez niego przedstawicieli do przeprowadzenia wszelkich badań mających na celu sprawdzenie dokumentów i przedłożonych informacji oraz wyjaśnienia formalnych i technicznych aspektów naszej oferty. Do tych celów upoważniamy każdą osobę publiczną, bank lub przedsiębiorstwo wymienione w naszej ofercie do dostarczenia stosownej informacji uznanej przez Zamawiającego za konieczną i wymaganą w celu sprawdzenia dokumentów i oświadczeń zawartych w naszej ofercie.

6. Niniejsza oferta została złożona na ................... (podać liczbę stron) kolejno ponumerowanych stronach.

7. Załącznikami do niniejszej oferty są (wymienić wszystkie załączniki w kolejności ich występowania w ofercie):

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

                                                                                                                              .........................................................                           ...........................................................................

                     (miejscowość, data)                                         (podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy)                                       

                                                                     

 

 

 

 

Chwaszczyno, dnia 24.06.2021

 

 

ZAPYTANIE CENOWE

 

dot: niezbędnych robót modernizacyjnych systemu ogrzewania w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie

 

Prosimy o dokonanie wyceny robót związanych z modernizacja systemu ogrzewania w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie i złożenie oferty określającej:

  • Wynagrodzenie ryczałtowe brutto ( z podaniem stawki podatku VAT) za cały zakres robót.
  • Termin realizacji zamówienia ( podać w dniach kalendarzowych, bieg terminu będzie liczony od dnia przekazania placu budowy)
  • Zakres oraz długość okresu gwarancji ( minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót)

Niniejsze zamówienie dotyczy robót wod-kan i c.o. o wartości poniżej równowartości kwoty 30.000 EURO i w związku z tym nie stosuje się przepisów ustawy prawo zamówień publicznych.

            Ofertę prosimy przesłać pocztą tradycyjną do dnia 30.06.2021r. do godz. 09:00.

 

 

Chwaszczyno, dnia 24.06.2021

 

 

ZAPYTANIE CENOWE

 

dot: niezbędnych robót modernizacyjnych systemu ogrzewania w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie

 

Prosimy o dokonanie wyceny robót związanych z modernizacja systemu ogrzewania w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie i złożenie oferty określającej:

  • Wynagrodzenie ryczałtowe brutto ( z podaniem stawki podatku VAT) za cały zakres robót.
  • Termin realizacji zamówienia ( podać w dniach kalendarzowych, bieg terminu będzie liczony od dnia przekazania placu budowy)
  • Zakres oraz długość okresu gwarancji ( minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót)

Niniejsze zamówienie dotyczy robót wod-kan i c.o. o wartości poniżej równowartości kwoty 30.000 EURO i w związku z tym nie stosuje się przepisów ustawy prawo zamówień publicznych.

            Ofertę prosimy przesłać pocztą tradycyjną do dnia 30.06.2021r. do godz. 09:00.

 

 

 

Chwaszczyno, dnia 05.05.2020 r.

 

 

ZAPYTANIE CENOWE

 

dot: niezbędnych robót remontowo – budowlanych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie

 

Prosimy o dokonanie wyceny robót związanych z remontem łazienki damskiej i męskiej  na I piętrze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Chwaszczynie zgodnie z załączonym projektem aranżacji wnętrz i złożenie oferty określającej:

  • Wynagrodzenie ryczałtowe brutto ( z podaniem stawki podatku VAT) za cały zakres robót(wyceny dokonać na podstawie projektu)
  • Termin realizacji zamówienia ( podać w dniach kalendarzowych, bieg terminu będzie liczony od dnia przekazania placu budowy)
  • Zakres oraz długość okresu gwarancji ( minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót)

Niniejsze zamówienie dotyczy robót remontowo – budowlanych o wartości poniżej równowartości kwoty 30.000 EURO i w związku z tym nie stosuje się przepisów ustawy prawo zamówień publicznych.

            Ofertę prosimy przesłać pocztą tradycyjną do dnia 20.05.2020r. do godz. 10:00.

 

 

Załączniki:

Toaleta damska 6

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:37

Toaleta damska 5

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:37

Toaleta damska 4

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:37

Toaleta damska 3

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:36

Toaleta damska 2

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:36

Toaleta damska 1

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:36

Toaleta męska 6

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:35

Toaleta męska 5

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:35

Toaleta męska 4

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:35

Toaleta męska 3

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:35

Toaleta męska 2

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:34

Toaleta męska 1

Utworzono dnia 07.05.2020, 09:34

Informacje

Liczba wyświetleń: 8510
Utworzono dnia: 27.01.2017
Dokument wprowadził:
Administrator
Dokument opublikował:
Administrator
Dokument wytworzył:
Administrator
Wytworzono:
07.12.2023

Historia publikacji

  • 11.12.2023 13:47, Administrator
    Edycja strony: Zapytanie cenowe
  • 08.12.2023 12:30, Administrator
    Edycja strony: Zapytanie cenowe
  • 16.08.2023 11:35, Administrator
    Edycja strony: Zapytanie cenowe